Zobacz, co zrobiłeś

Zobacz, co zrobiłeś to kolejna ciekawa propozycja Taniej Książki na wakacje. Książka niezamowicie trzyma w napięciu do ostatnich stron! Fabuła książki jest niezwykle ciekawa a zakończenie nieprzewidywalne. Dobre pióro Matthew Farrell sprawia, że książka jest po prostu nieodkładana!

 

Zobacz, co zrobiłeś jest debiutem literackim Matthew Farrel, który skradł moje serce od pierwszej strony. Autor przedstawia nam niezwykle wciągającą historię morderstwa. Przedstawiona fabuła jest inna od typowego kryminału, co powoduje ciekawość u czytelnika. Cała historia dzieje się wśród policjantów oraz techników kryminalistycznych i trzyma w napięciu do samego końca.  Mimo tego, że już w połowie książki domyśliłam się, kto jest sprawcą morderstwa to dalej byłam ciekawa motywów.

 

 

Zobacz, co zrobiłeś

W książce poznajemy Liam Dweyer, policjanta który musi nieustannie mierzyć się z osobistą tragedią. W motelu znajduje okaleczone zwłoki byłej kochanki, z którą rozstaje się by ratować swoje małżeństwo. Badając sprawę odkrywa kolejne dowody, które świadczą, że to on mógł brać udział w tej zbrodni. Niepokojące jest to, że nie pamięta nic z ostatniej nocy. Stres oraz chwilowa amnezja powodują pojawienie się wspomnień z dzieciństwa. W czasie, gdy pojawiają się kolejne dowody Liam prosi o pomoc starszego brata – Seana.  Razem próbują odkryć zabójcę młodej dziewczyny ale przede wszystkim oczyścić z zarzutów Liama.

Autorka w niezwykły sposób wplata tragiczne zdarzenia z dzieciństwa braci do współczesnej historii. Pokazuje jak mroczna przeszłość zostawia swoje ślady w dorosłym życiu braci. Główni bohaterowie nie są krystalicznie czyści, mają wiele na sumieniu. Również relacja braterska jest opatrzona wieloma niedomówieniami, przez co z zapartym tchem również śledzimy ten wątek. Miłość braterska, wspólne historie oraz więzi krwi okazują się niewystarczające w tej sprawie.

Książka utrzymuje szybkie tempo fabuły i brnie przez kolejne wątki co nie pozwala nam na odłożenie jej. Jednak denerwujące były momenty w czasie ucieczki Liama, które były mało prawdopodobne. Sięgając po kryminał, zazwyczaj oczekujemy prawdopodobnych zdarzeń, niestety wiele fragmentów powoduje, że zdarzenia tracą na wiarygodności. Książka natomiast broni się elementami psychologicznymi oraz poruszeniem ważnych tematów.

Fabuła i sam pomysł na książkę jest niezwykle interesujący.  Historia zbudowana na bazie mrocznej intrygi i traumatycznych tajemnic rodzinnych pozwoliła stworzyć bardzo dobrą powieść. Kryminał Zobacz, co zrobiłeś od Taniej Książki to strzał w 10! Świetnie się przy  nim bawiłam. Mimo małych niedociągnięć uważam, że jest to świetny debiut Matthew Farrel, po który warto sięgnąć.

 

Ucieczka z nieznajomym

 

 

Jedna myśli w temacie “Zobacz, co zrobiłeś

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.