Złoty płatek śniegu

Złoty płatek śniegu – świąteczna lektura autorstwa Krystyny Mirek wprowadza nas w cudowny nastrój. Jest to miła i lekka książka od wydawnictwa LUNA, którą można pochłonąć w jeden zimowy wieczór.

W Złotym płatku śniegu poznajemy losy kilku osób. To właśnie ten magiczny świat pozwoli na rozstrzygnięcie wielu rozterek i pomoże na wzajemne zrozumienie innych osób.  Losy bohaterów połączone są przez małą miejscowość w której wszyscy się znają.

Poznajemy w niej losy 17-sto letniej maturzystki, która chce przedstawić swoim rodzicom chłopaka. Niestety nie jest przez nich rozumiana, a skreślony na starcie chłopak, biedny student walczy o ich pierwszą i chyba największą miłość.

Również w książce śledzimy losy trójki przyjaciół i ich zawikłanej wzajemnej miłości. Pozytywnego dyrektora szkoły, który kocha swoją pracę i święta.  Nienawidzącą tego czasu Panią burmistrz, która za wszelką cenę chce uniknąć zgiełku świąt. Jest ona oziębła i zagubiona w swoich uczuciach ponieważ nie potrafi wybrać między pozytywnym dyrektorem szkoły, a uciekającym przed swoimi uczuciami biznesmenem, który nieoczekiwanie pojawia się z powrotem w ich życiu. Los trójki przyjaciół i ich “nieszczęśliwej” miłości w zawiły sposób łączy się z samotną matką, która udziela się w życiu szkoły i gminy.

Złoty płatek śniegu

Jest to niewątpliwie lekka lektura, która ma umilić nam czas.  Cała historia jest dość przewidywalna, jednak wprowadzenie atmosfery Świąt Bożego Narodzenia powoduje, że historia staje się magiczna. Mimo wszystkich niedociągnięć książka jest mądra i pouczająca. Jest to książka z przesłaniem, opowiadająca o uczuciach i trudnych relacjach między ludzkich. Pokazuje jak przebaczać oraz dawać ludziom drugą i kolejną szanse.

 

Kiedy będziemy deszczem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.