zdrowe nawyki

Zdrowe nawyki niemowlaka!

Twoje dziecko je jogurt naturalny?! Łapie za głowę się moja babcia gdy dziecko odmawia jagodzianki a chętnie kosztuje chlebka razowego z ogórkiem zielonym? Jak przekonać malucha do zdrowych nawyków?

Nigdy nie byłam szczupła, a moim ulubionym owocem była czekolada. Gdy urodziłam przeraźliwie szczupłe dzieciątko o wilczym apetycie postanowiłam pokazać jej czym są zdrowe nawyki żywieniowe. Zaczęliśmy od zmiany siebie, a później wprowadziliśmy zdrowe jedzenie naszemu maluchowi!

Kiedy zacząć zdrowe nawyki niemowlaka?

Od początku! Jak już wcześniej pisałam, rozszerzanie diety dziecka zaczynamy od 17 tygodnia. Oczywiście zaczynamy od marchewki, dyni czy brokuły. Dziecko poznaje smaki, na początku zdrowe, a później chce próbować. Teraz Manieczka ma rok i chce próbować wszystkiego co je mama. A żeby próbowała i uwielbiała zdrowy smak, musimy zmienić całkowicie swoją dietę.

Tak więc postanowiłam. Oczywiście nie wpadajmy w paranoje, bo to też nie jest zdrowe. Razem z Małą jemy na śniadanie owsiankę, lub kanapeczkę z szynką i warzywami. Obie dostajemy takie same talerzyki. Dziecko naśladuje.

zdrowe nawyki

Tak wyglądało dzisiejsze nasze śniadanie.

Czemu dziecko wybiera zdrowie?

Mańka nie rozumie, że pomidorek jest zdrowy, a cukierek nie. Nie zna się na oleju palmowym i szkodliwości cukru. Jeszcze długo tego nie będzie pojmować. Ale dziecko obserwuje już od pierwszych dni życia. Jestem dla niej wzorem, chce być taka jak ja!

A ja chce żeby moja córka była zdrowa, dlatego razem zjadamy zdrowe przekąski w postaci marchewek 🙂

To nie jest tak, że musimy od razu wpadać w paranoje. Przecież wszystko jest dla ludzi i nie chce by moja córka nie znała smaku czekolady czy innych słodkości. Ale chce by wiedziała, że to jest dodatek do zdrowego odżywiania. Nie zamiennik, ani zapychacz! Nie powód na poprawienie humoru.

Nigdy nie odniesiesz sukcesu w uczeniu dziecka zdrowych nawyków, jeżeli sama będziesz jadła fast foody i inne śmieci. Dziecko szybko zauważy, będzie chciało poznać kolejny smak.

A co powiesz na koktajl z jarmużem i szpinakiem?

My z Mańką mówimy tak! Nasz ulubiony deser to koktail z jarmużem lub szpinakiem

Smoothie, Juice, Drink, Food, Vegetarian, Vegan

Składniki:

– pomarańcza

– jabłko

– szklanka wody

– kilka liści szpinaku/jarmużu

Wszystko miksujemy! Jeśli musisz to troszkę osłódź.

Znamy owoce i warzywa?

Tak! Mańka je zna! Dzięki różnorodności na talerzu ale także dzięki małej książeczce i Śwince Peppa 🙂

Polecam serdecznie! Kolejny raz zakochana w:

O czym pamiętać podczas komponowania diety dla niemowlaka?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.