Zadbaj o siebie mamo!

“Zadbaj o siebie mamo” to są słowa, które chce powiedzieć moja córka, ale jeszcze nie umie mówić! Cóż, lata lecą, niedawno dostałam od męża na urodziny – day spa i w trakcie relaksowania się doszłam do pewnych przemyśleń!

Powrót do formy po ciąży jest bardzo ważny, ale i też bardzo trudny… no chyba, że jest się celebrytką z pierwszych stron gazet to godzinę po porodzie świeci swoim pięknym ciałem na ściankach! A jak jest w rzeczywistości? Jestem półtora roku po ciązy, w której przytyłam 11 kg, przed ciążą i w czasie ciąży ćwiczyłam regularnie jogę, a poród miałam wyjątkowo lekki. Po 3 miesiącach od porodu znowu zaczęłam ćwiczyć, czasem nawet 4 razy w tygodniu i stwierdzam, że nadal moje ciało nie jest takie jak było!

Dbanie o siebie – to przymus!

Nie, nie wspominam o makijażu, pedicure i menicure – zadbaj o siebie mamo – o swoje życie! Regularne ćwiczenia nawet tylko te relaksacyjne pozwalają nam utrzymać zdrowie na dłużej i co najważniejsze, chyba teraz dla mnie – przygotować ciało do następnej ciąży!

Teraz w życiu mam pełno zawirowań, ciągły bieg i wieczór wypełniony każdą sekundą! Ale wiem, że muszę, a nawet chcę spędzić czas na regularnych ćwiczeniach. Wyskok do klubu fitness to dla mnie wielki wyczyn, więc postanowiłam odprężyć się troszkę w domu!

Jedyny sprzęt, który do tej pory miałam w domu, to mata, kostka do jogi i piłka. Teraz moja kolekcja powiększyła się o Taśmy do ćwiczęń!

Swoją kolekcje uzupełniłam o dwa rodzaje gum – Minitaśmy do pilatesu x3 DOMYOS

Ich obwód to ok 50-60 cm i znajdują zastosowanie głównie przy treningu dolnych partii ciała – pośladków, tyłu uda, czy mięśni około-biodrowych. Dla nas kobiet bardzo ważne wzmocnienie właśnie tych ostatnich mięśni.

Gym, pilates Fitness, siłownia - Mini bandy taśmy do pilatesu x3  DOMYOS - Ćwiczenia ogólnorozwojowe

Cena trzech gum to około 20 zł. Każdy ma inny kolor wyznaczający obciążenie, a więc i dla początkujących fajny trening. Co najważniejsze gumy te są w pełni bezpieczne, więc bez problemu możesz sobie włączyć filmik na youtubie i ćwiczyć! Na pewno przez gumę nie zrobisz sobie krzywdy, a  każde ćwiczenie będzie bardziej intensywne.

Drugą gumą/taśmą, którą postanowiłam kupić jest już według mnie bardziej zaawansowana. Działa przede wszystkim na mięśnie nóg, ale chyba mi o to najbadziej chodzi! Jej regularne stosowanie nie tylko wzmacnia mięśnie, ale także pomaga zmniejszać ryzyko kontuzji i zwiększa wydajność dolnych partii dla biegaczy. A jako, że lubię czasem wyskoczyć na biegi do supermarketu, więc dla mnie:P

A tak na poważnie, czasem w sezonie letnim zaczynam biegać, chociaż ta przygoda nie trwa długo, ale jednak! Dzięki dobrze umięśnionym nogą zawsze będziesz wyglądać pięknie! Po cóż nam celulit? Czy będą efekty – na pewno, tym bardziej, że jestem teraz w czasie codziennych co najmniej półgodzinnych ćwiczeń! Ważne jest dla mnie zdrowie i dla mojego dziecka, więc pamiętaj:

Zadbaj o siebie mamo!

Różne rodzaj gum oczywiście możecie znaleźć w moim ulubionym sportowym sklepie:

https://www.decathlon.pl/C-1103079-gumy-tasmy-do-cwiczen#product_8528803

 

P.S. Pamiętaj, Twoje dziecko chce mieć zdrową szczęśliwą mamę, więc musisz znaleźć chwilę dla siebie codziennie!

 

Mapa zdrapka – urozmaicenie pokoju dziecięcego!

 
Zestawy kosmetyków dla kobiet_kreacje_świąteczne - porównaj ceny

11 komentarzy

  1. Przy ciężko chorym dziecku, wyskok na siłkę zostaje w strefie niespełnionych marzeń. Również zostały mi tylko ćwiczenia w domu :/
    Dużo wytrwałości 🙂

  2. To prawda, najpierw należy zadbać o siebue i swoje potrzeby, żeby mieć z czego dawać i dzielić się z innymi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.