Z innej bajki

Z innej bajki to kontynuacja powieści Wróg mojego brata  autorstwa Caroline Angel. Pierwsza część serii niestety mnie nie porwała i przez przypadek zamówiłam od Wydawnictwa Edito Red jej kontynuacje.

Raczej nie sięgam po kolejne części książki, które nie trafiają na mój gust. Tym razem przypadek sprawił, że byłam poniekąd zmuszona ją przeczytać. I tutaj moje rozczarowanie, lecz pozytywne, książka Z innej bajki jest o wiele lepsza niż jej pierwsza część. Przedstawia historia Deli i Nicolasa, dwójki młodych ludzi, którzy nie szukają miłości.

 

Z innej bajki

Główna bohaterka Delia to nastoletnia córka Abby i Blake’a, których poznajemy w pierwszej części cyklu. Miłość jej życia – Josh zrywa z nią w ich rocznicę znajomości, a dziewczyna przechodzi załamanie. Jednak dzięki rodzinie i przyjaciołom szybko odkrywa radość życia. Otrzymuje propozycje stażu w Barcelonie i wyrusza w nieznane odkrywać uroki świata.  Poznaje Nicolasa z którym ponownie odkrywa czym jest miłość.

Historia opisana przez Caroline Angel jest lekka i przyjemna ale także wciągająca. Lekki styl pisarski autorki pozwala na szybkie i dosłowne “wchłonięcie” książki. W książce znajdziemy dużo zabawnych dialogów i sarkastyczny humor dziadka Delii. Zdecydowanie polecam drugą część – Z innej bajki i kto wie, może skuszę się na kolejną i ostatnią część serii.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.