Wybierz mnie!

Wybierz mnie to moje pierwsze spotkanie z autorką Beth Garrod i od razu owocne. Książka wciąga od pierwszych stron! Mimo, że książka jest skierowana dla młodzieży równiez i ja bawiłam się przy niej świetnie.

Wybierz mnie jest lekką powieścią z gatunku young adult, która wprowadza nas w wakacyjny klimat. Czytając ją czuje się Grecję! Autorka w dobrym stylu ukazuje pełną zbiegów okoliczności fabułę, która niejednokrotnie bawi do łez.

 

 

Główna bohaterka, nastoletnia Meg twierdzi, że ciąży nad nią klątwa przez co nie możne znaleźć sobie idealnego chłopaka. Pewnego dnia powoduje wypadek przy swoim pierwszym pocałunku, przez co zostaje główną atrakcją wyśmiewania się w szkole przez rówieśników. Na dodatek ma tendencję do „przypałów” i co rusz spotykają ją sytuacje stresowe i wstydliwe.  Jak z nieba spada jej okazja na wspaniałe wakacje, o których nawet nie marzyła. Wyrusza wraz z tatą na Grecką wyspę i tam z utęsknieniem próbuje spełnić swoje marzenia.  W końcu poznaje trzech różnych chłopaków i uznaje, że jej cel jest na wyciągnięcie ręki. Zachowanie nastolatki, jej ciągłe rozmyślanie i mówienie o chłopakach pozwala nam zatęsknić za naszymi nastoletnimi latami. Chęć przeżycia idealnego pocałunku przez Meg zabarwione jest wieloma zabawnymi i żenującymi sytuacjami, które dodają jeszcze więcej humoru tej książce. Główna bohaterka przeżywa kolorowe i radosne chwile, ale także wpada w tarapaty. Mimo tego ukazuje, że żadna sytuacja nie jest bez wyjścia.

Bohaterzy książki są pozytywni,  idealnie wykreowani,  a ich poczucie humoru dodawało wielu powodów do uśmiechu. Każdy z bohaterów jest inny, jednak mają to coś w sobie, że aż nie da się ich nie lubić. Zakończenie było dla mnie lekkim zaskoczeniem, bo trochę się go nie spodziewałam, jednak też go nie wykluczałam.

Wybierz mnie!

Wybierz mnie jest niewątpliwie przyjemną i lekka lekturą. Nie znajdziemy w niej ambitnych mądrości, ale ukojenie i odstresowanie po ciężkim dniu. Styl pisania autorki jest przyjemny przez co dosłownie możemy przeczytać 464 strony w jeden wieczór.  Nie pamiętam kiedy uśmiałam się tyle przy jednej książce. Znajdziemy w niej sytuacje bardzo zabawne, ale także takie, które przerażają współczesnych nastolatków. Akcja książki dzieje się w Grecji i przez cudowne opisy czujemy ten klimat. Książka pokazuje cenne rady dla nastolatków dotyczące przyjaźni, miłości.

Chętnie sięgnę po inne książki Beth Garrod, które idealnie nadają się do czytania na gorącej plaży.  Wybierz mnie to idealna powieść dla dziewczyn od Taniej książki!

 

Utrata kontroli

Jedna myśli w temacie “Wybierz mnie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.