Ucieczka z nieznajomym

Ucieczka z nieznajomym to lekka propozycja czytelnicza na upalne wieczory ale także idealne potwierdzenie prawdziwego kunsztu pisarskiego Katarzyny Bester. Zdecydowanie wciąga, zaciekawia i zostawia niedosyt.

 

Chyba miłośnikom Polskiej literatury nie muszę przedstawiać p. Kasi. Moje serce podbiła Świątecznym Nieporozumieniem oraz Facetem do wynajęcia. Mogę śmiało pokusić się o stwierdzenie, że każda Jej książka jest coraz lepsza, a ja z przyjemnością sięgam po następną.

Tym razem przychodzę do was z nową propozycją – Ucieczka z nieznajomym. Nawiązanie do tematyki przemocy domowej jest bardzo rzadkim zabiegiem w polskiej literaturze. Ciekawa fabuła wciąga i trzyma w napięciu.

 

W książce poznajemy Hannę, młodą lekarkę, ginekologa, która ucieka z przemocowego związku. Poznajemy ją jako wystraszoną kobietę, która żyję w strachu, jednak postanawia coś zmienić. Mąż znęca się nad nią fizycznie i psychicznie. Podczas ich wspólnej podróży postanawia uciec pod pretekstem wyjścia do toalety. Biegnąc przez parking, czuje na plecach oddech swojego oprawcy, postanawia więc wsiąść do pierwszego otwartego samochodu. Chowa się na tylnym siedzeniu i oddaje swój los przeznaczeniu. Mimo sytuacji w jakiej się znalazła, postanawia walczyć i wyzwolić się z ciężkiej sytuacji.

W samochodzie, a właściwie już po za nim poznaje swojego wybawiciela, zagadkowego, silnego mężczyznę Jonathana. Jest facetem bezlitosnym, silnie stąpającym po ziemi i bezwzględnym. Skrywa w sobie wiele tajemnic, które z biegiem książki Hannah odkrywa. Co łączy dwóch przypadkowych bohaterów? Czy Hannah w jego objęciach odzyska wolność? Kreacja bohaterów jest niezwykła, raz się ich lubi, innym razem boi. Książka jest przepełniona wieloma ciekawymi i czasami zabawnymi dialogami.

Ucieczka z nieznajomym

Zadaniem książki jest bawić czytelnika, dać mu relaks i odprężenie. Niewątpliwie Ucieczka z nieznajomym te funkcję spełnia. Od początku wciąga, bawi i ciekawi. Książka łączy w sobie romans z elementami sensacji. Zdarzają się momenty niebezpieczne i groźne oraz te pełne uniesień miłosnych, przez co czytelnik w ogóle się nie nudzi. Czasem denerwuje swoją przewidywalnością jednak zakończenie zwala z nóg. Nie da się go przewidzieć, a wiele wcześniej postawionych

Jedynym elementem do którego muszę się przyczepić jest ilość stron. Książkę można przeczytać w jedno popołudnie. Brakuje mi w niej płomiennego romansu. Gdzieś z boku czuć emocje między bohaterami, jednak jest ich za mało. Ujawniają się one dopiero pod koniec książki i dopiero w tedy dowiadujemy się o co chodzi w całej historii.

Niewątpliwie polubiłam Ucieczkę z nieznajomym od samego początku. Jednak mam mały niedosyt, który chętnie zabije sięgnięciem po kolejną książkę Katarzyny Bester. Ucieczkę z nieznajomym i wiele innych romansów znajdziecie w Taniej Książce!

 

Rage # romans mafijny

Jedna myśli w temacie “Ucieczka z nieznajomym

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.