Tajemniczy ogród

Chętnie wraca się do historii, które już znamy i które pokochaliśmy. Tym razem wróciłyśmy do Tajemniczego ogrodu! Niesamowita historia, którą znam od dziecka tym razem w moje ręce trafia w nowej, pięknej odsłonie.

Nie będę tutaj rozpisywać się o historii, bo chyba większość z nas ją zna. Kolejna historia z cyklu nieśmiertelnej, która wnosi w nasze życie nowe wartości. Nie wątpliwie super historia dla naszych dzieci, która wciągnie je w piękny świat czytelniczy.

“Tajemniczy ogród” to klasyk wśród literatury dla dzieci. Mała Mary po stracie rodziców zostaje oddana pod opiekę wuja. Okazuje się ON dziwnym, nieprzystępnym człowiekiem.  Jeszcze dziwniejszy jest jego dom, w którym często rozlega się czyjś płacz, i znajdujący się w pobliżu domu ogród, do którego nikomu nie wolno wchodzić. Mary postanawia jednak odkryć przyczynę płaczu i dostać się do wnętrza tajemniczego ogrodu.

Tym razem w moje ręce trafiła nowa odsłona jakże uwielbianej książki “Tajemniczy ogród” w wersji filmowej. Zdecydowanie piękniejsza niż ta, którą czytano mi w dzieciństwie.

 

 

Ja “Tajemniczy ogród” pamiętam jak starą książkę, z pożółkłymi kartkami, a dzisiaj otworzyłam ją na nowo, pełną przepięknych, subtelnych grafik, które są uzupełnieniem opisów różanych ogrodów. Niewątpliwie mimo upływu lat odnajdujemy w niej wiele mądrych przesłań.

 

 

 

Nierzadko w książkach przeszkadzają mi wszelkiego rodzaju ozdobniki, ale w tym wydaniu “Tajemniczego ogrodu” są one zdecydowanie na plus. Dzięki tej książce na nowo zakochałam się w różach i już planuje na wiosnę różany ogród… a może w nim spotkam kiedyś własną przygodę …

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.