Świąteczne książeczki dla malucha

Nasze maluchy już czekają z niecierpliwością na święta. Żeby im umilić to oczekiwanie warto zainwestować w świąteczne książeczki dla malucha, które mogą posłużyć nam kilka lat – trzy propozycje wydawnictwa Wilga.

 

Świąteczne książeczki – Mopsik reniferem?

Ulubiony mopsi bohater przedszkolaków powraca! Tym razem Peggy musi uratować… Święta Bożego Narodzenia. Nie jest to zadanie łatwe, nawet dla nieustraszonego psiaka, zatem Peggy zwróci się o pomoc do samego Świętego Mikołaja.

Mopsik, który chciał zostać reniferm, książka skierowana dla dzieci między 6, a 8 rokiem życia. I chyba pierwszy raz zgadzam się z tym, jest zbyt poważna dla maluchów, ale również zbyt urocza dla większych dzieciaków. Trochę opowieść mi przypomina historię z bajki “Frytka i Kartofelcia”, którą uwielbiam. Może dlatego sama chętnie przeczytałam tą uroczą opowieść i nie powiem, ale uśmiałam się nie mniej  niż na Mikołajku.

 

Książkowy kalendarz adwentowy

„Niezbędnik świąteczny”, w której najmłodsi znajdą opowiadania, ciekawostki świąteczne oraz instrukcje wykonania dekoracji i przepisów na proste przysmaki.

Opowiadania skupiają się na życiu mieszkańców warsztatu Świętego Mikołaja w Laponii. Elfy i zwierzaki zajmują się przygotowaniami do świąt: robią wypieki, odbierają listy od dzieci z całego świata, produkują zabawki, pomagają potrzebującym i dekorują okolicę, ale też udają się na wystawę szopek i gwiazdkowy jarmark.

 

Książka trochę przypomina tą z serii “Jednominutowe opowieści do snu” i przedstawia 24 ciekawe historie dla malucha. Również przeznaczona dla dzieci w wieku 6-8 lat, ale z powodzeniem sprawdzi się jako usypiacz, jeżeli czytacie dzieciom do snu. Po za tym trochę większe dzieci będą mogły same wykonać ciekawego renifera, czy kartkę świąteczną oraz upiec pyszne pierniki. (Potwierdzam, są pyszne, sama piekłam).

 

Mikołaje, pingwiny i inne zimowe obrazki

Mali artyści znajdują tu wesołe, sympatyczne obrazki na długie zimowe wieczory. Są to między innymi: pingwiny, morsy, święty Mikołaj, pierniczki, prezenty, ciepła herbatka i kawałek ciasta. Aby dobrze przygotować się do świąt i poczuć magię tych dni, w książce znalazł się również kalendarz adwentowy do kolorowania!

 

Niezbędnik świąteczny skierowany dla dzieci 3- 5 lat, ale z powodzeniem starsze maluchy zainteresują się tą pozycją. Wyjątkowa malowanka, która pomoże maluchowi po raz pierwszy narysować własnego pingwina a nawet świętego Mikołaja.

 

Świąteczne książeczki to super pozycje dla maluchów jako alternatywa dla nieciekawych i hałasujących zabawek! My zdecydowanie jesteśmy na Tak!

 

 

5 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.