Suknia Ślubna

Suknia Ślubna – Danielle Steel. Chyba nikomu nie muszę przedstawiać autorki i jej nowej książki, która czaruje od pierwszych stron.

Danielle Steel jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych pisarek na świecie. Obecnie na jej koncie jest około 100 książek. Większość z nich stała się bestsellerami i których łączny nakład przekroczył rekordową liczbę 300 milionów egzemplarzy. Jeszcze niedawno miałam etap czytania wszystkiego, co wyszło spod jej pióra, jednak ostatnio jakoś daleko było mi do sięgania po książki Steel. Tym razem skusiła mnie Tania Książka i Suknia Ślubna. Miliony kobiet kochają Daniell Steel i jej twórczość. A Wy znacie już Suknię Ślubną?

Suknia Ślubna

Książka opisuje piękną historię rodzinną zapisaną w koronkach sukni ślubnej.Historia rozpoczyna się w latach dwudziestych XX wieku, a tytułowa suknia jest symbolem czteropokoleniowej rodziny. Towarzysz ona w ceremoniach ślubnych opisywanej rodziny Deveraux. Niewątpliwie ważnym elementem książki jest ukazanie różnic pokoleniowych na przestrzeni osiemdziesięciu lat opisanych w książce. Autorka łączy w sobie zawirowania rodzinne w tle miłosnych uniesień i smaku rozczarowania i goryczy.

Suknia ślubna po raz pierwszy towarzyszy w uroczystości zaślubin prababci. Jest wówczas piękna i ma przynieść pomyślność na nowej drodze życia. Przekazywana kolejnym pokoleniom nie przestaje lśnić i wróżyć dobrego życia. Jednak to nie suknia przynosi to szczęście lecz miłość, wzajemne zrozumienie i wsparcie. Również bohaterowie – cztery pokolenia kobiet muszą zmierzyć się z przeciwnościami losu. W tle każdej historii znajdziemy wydarzenia światowe, które jeszcze bardziej pomogą nam zrozumieć sytuacje opisywanych kobiet.

Niepowtarzalny styl autorki jak i piękny język książki pozwala nam dosłownie pochłonąć to obszerną książkę. Szybko odnajdujemy się w zmieniających się czasach i poniekąd utożsamiamy się z bohaterkami. Brakowało mi jednak wyrazistej kreacji postacji oraz denerwowało zbyt szybkie przeskoki w akcji.

Niewątpliwie książki Danielle Steell jak również najnowsza – Suknia Ślubna, mają w sobie wiele z telenoweli, łączą w sobie elementy luksusu, miłości i porażek. Jest to książka na jeden wieczór, która odpręża, intryguje i pociąga do ukończenia. Jednak po ukończeniu szybko się o niej zapomina. Więc, jeżeli szukasz czegoś przyjemnego, czegoś co nie wymaga nadmiernego myślenia to sięgnij po nową książkę obyczajową Danielle Steel –  Suknię Ślubną.

IGŁA W SERCU

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.