Spełniajmy niespełnione marzenia

Jeśli na horyzoncie pojawia się dziecko, zakup zabawek prędzej czy później okaże się nieunikniony. Warto jednak upewnić się, że wybrane przez nas zabawki dadzą nie tylko frajdę, ale także przyczynią się do prawidłowego rozwoju naszego malucha. Sklepy stacjonarne oraz internetowe zaskakują coraz ciekawszymi propozycjami, które z uwagi na swój interaktywny charakter pozwalają wznieść zabawę na wyższy, nieosiągalny dla współczesnych rodziców poziom.

Nigdy nie jest za późno na spełnianie dziecięcych marzeń

Pamiętam, że jako dziecko marzyłam o jednej zabawce – domku dla lalek barbie. Tak, śnił mi się po nocach. Cudowny różowy, ekstra umeblowany. Niestety moich rodziców nie było na niego stać (oczywiście oficjalnie), a tak naprawdę to nie chcieli wydawać tak dużej sumy na zwykłą zabawkę. Dorosłam bez niego… Gdy tylko dowiedziałam się, że będę mieć córkę, zorientowałam się, że domek dla lalek barbie nie tylko sprawi jej ogromną frajdę, ale także okaże się spełnieniem moich marzeń z dzieciństwa.

Potem zobaczyłam ile takie domki kosztują i postanowiłam przekonać męża by sam spróbował skonstruować taki domek. Ale ma na to jeszcze trochę czasu, gdyż moja Mańka nawet jeszcze nie siedzi, ale według mojego męża ma zaledwie 2 tygodnie, aby wyprzedzić pod tym względem mojego chrześniaka.

Możliwości współczesnych zabawek dla dzieci

Dzisiaj jest łatwiej o zabawki dla dzieci, szczególnie o takie które rozwijają dziecko (jak to nazywa moja koleżanka „dziecko staje się bardziej interaktywne”, choć nie wiem do końca o co jej chodzi). Odkąd Mańka jest z nami, moje luksusowe (wykonane na wysoki standard jak to zachwala mój teść) minimalistyczne 70 metrowe mieszkanie zamieniło się w stajnie Augiasza, wypchaną po brzegi rozmaitymi zabawkami dla dzieci! W następnych artykułach postaram się przybliżyć, jakie zabawki dla dzieci warto kupić, a jakie (z dużym prawdopodobieństwem) okażą się zbędnym wydatkiem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.