Ślub od pierwszego kliknięcia!

Ślub od pierwszego kliknięcia to książka opowiadająca dwie fajne historię, książka o przyjaźni i o miłości. Jednak jak sam tytuł mówi, książka jest o poszukiwaniu miłości przez internet!

W książce poznajemy dwie przyjaciółki Hannah i Jess. Hannah żyje w ciągłym pędzie, zmienia facetów jak rękawiczki oraz nie ma czasu na miłość. Jess założyła aplikację randkową, niestety początkowo okazuje się niewypałem. Brak chętnych nie pomaga w rozwoju firmy. Na pomoc jednak może liczyć ze strony Hannah. Gotowa jest ona wyjść za mąż za nieznajomego, którego dopiero pozna w dniu ślubu!

Pomysł z aplikacją randkową to coś nowego w książkach, trafił zdecydowanie w mój gust! Jednak mimo ciekawego pomysłu książka nie do końca mnie urzekła. Zabrakło w niej ciekawych momentów relacji pomiędzy Hannah a jej mężem, elementów budowania się miłości.  Akcja książki skupia się na poszukiwaniu odpowiedniego partnera dla przyjaciółki, pomija poniekąd odczucia przyszłej panny młodej.  Gdybym miała określić o czym właściwie jest książka to pewnie powiedziałabym, że o przygotowaniu do ślubu. Bo właśnie to przygotowanie zajmuje co najmniej połowę powieści.

 

 

Ślub od pierwszego kliknięcia!

Lektura ta dostarcza wiele zabawy, można przy niej odpocząć i się zrelaksować. Bohaterki książki to normalne kobiety z wadami i zaletami. Dialogi wywołują uśmiech. Przedstawione historie są proste, nawet w niektórych momentach za proste. Denerwującym momentem są zauważalnie powtarzające się sceny oraz podobieństwo dialogów. Mimo ciekawego pomysłu widać niedokładność autorki i pośpiech pisania. Czasem miałam wrażenie, że książka jest za krótka, ponieważ pomija wiele fajnych wątków, a czasem ciężko było przebrnąć do następnej strony.

Książka złożona z dialogów, które powinno czytać się szybko i przyjemnie. To właśnie z nich dowiadujemy się najważniejszych wydarzeniach związanych z bohaterami. Niestety, dialogi te do mnie nie przemawiają. Być może autorka zamiast pisać książki chciała stworzyć gotowy scenariusz teatralny….

Książka jakby się wydawało powinna być o miłości, jednak zabrakło w niej romantycznej stronyŚlub od pierwszego kliknięcia niestety dla mnie nie ma tego “czegoś” co skłoniłoby mnie po sięgnięcie następnej pozycji Claire Forest.

 

Najpiękniejsza pamiątka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.