Przyrodnicza propozycja od Wydawnictwa Wilga

Moja biblioteczka w ostatnim tygodniu rozszerzyła się o kolejne pozycje pochodzące od Wydawnictwo Wilga. Tym razem nowości skierowane są dla dzieci powyżej 6 roku życia, ale dla maluchów będą ciekawą przygodą związaną z niepowtarzalnymi ilustracjami.

Wielka Księga Kwiatów

Pierwszą propozycją jest Wielka Księga Kwiatów.  Książka oprócz niezwykle bogatej treści dotyczącej tajemnic i zagadek świata roślin, jest także przepięknie ilustrowana. Będzie niezwykle mądrą porcją wiedzy nie tylko dla dzieci, ale ich rodziców. Dowiemy się z niej czemu róże są czerwone, a fiołki fioletowe. Oprócz pospolitych kwiatów znajdziemy w niej opis jednego drapieżnika. Będzie to wspaniały element wprowadzający naszych maluchów do świata biologii. Poznają w niej dlaczego kwiaty rosną, jak się rozmnażają ale także z czego się składają. W skład serii wchodzą również: Wielka księga robali, Wielka księga ssaków, Wielka księga ptaków i na pewno, gdy będziemy trochę starsze zainwestujemy w te książki.

Wydawnictwo Wilga – Młodzi Przyrodnicy

Drugą propozycja od Wydawnictwo Wilga są książki z serii Młodzi Przyrodnicy. Tym razem jest to Pod Wodą i Ślady Zwierząt.

Seria książek Młodzi Przyrodnicy ro bestsellerowa seria z która miałam już wcześniej do czynienia. Zgodnie z nazwą serii poznajemy w niej świat fauny i flory. Zawiera opisy przyrody i przedstawia fascynujące fakty z życia zwierząt i roślin. Czytelnicy mogą poznawać przyrodę. Ślad zwierząt przenosi nas do zwierząt żyjących na łakach i w lasach, dzięki czemu poznajemy ich zwyczaje. Natomiast książka Pod wodą za sprawą bobrów przenosi nas w tajniki podwodnego życia. Książki poza faktami podanymi w łatwy i przyjemny sposób, okraszona jest również przepięknymi ilustracjami, które pobudzają wyobraźnię oraz kształtują zmysł piękna u dzieci. Dla mnie idealna propozycja dla 5-6 latków, którzy rozpoczynają swoją przygodę z czytaniem. Idealnie nadają się na pierwszą samodzielnie przeczytaną książkę.

króliczek Bing i jego nowe przygody

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.