Pracuj jak budda.

Pracuj jak Budda. Jak osiągnąć równowagę między życiem a pracą? to bardzo drobna książeczka, która niewątpliwie przekazuje wiele wiedzy o tym jak ułatwić życie w pracy.

 

 

Książkę Pracuj jak budda znalazłam w poradnikach w Taniej Książce. Tak naprawdę oczekiwałam dużej encyklopedii, która pomoże mi się uporać z ogarnięciem nadmiernej ilości pracy. Dostałam jednak malutką i drobniutką 240 stronicową książeczkę.

Budda mimo, że pochodził z bardzo bogatej rodziny, wyrzeka się wszystkiego i żyje skromnie. To właśnie książka ta daje nam na każdym kroku do zrozumienia, że duże pieniądze to nie powód do szczęścia, ale to właśnie nadmierne dążenie do nich przynosi nam cierpienie. Przekaz ten widoczny jest w każdej poradzie książki. Przede wszystkim ukazuje nam ona jak czerpać radość z pracy oraz oddzielić życie zawodowe od prywatnego. Tylko taka harmonia pozwoli nam się cieszyć z małych rzeczy, a dom wypełniony pracą zawodową nigdy nie będzie szczęśliwy. Rozgraniczenie czasu między rodzinną a życiem zawodowym jest obecnie bardzo trudne. W czasach pandemii pracujemy najczęściej w domu i mimo, że jesteśmy razem to oddalamy się od siebie.

Uważam, że jest to idealna lektura dla tych, którzy mają rodziny, małe dzieci i nie potrafią spędzać wspólnie wolnego czasu. To właśnie taka odskocznia i odpoczynek pozwoli nam na lepiej wykonaną pracę. To i jeszcze wiele innych wskazówek znajduje się w tym mini poradniku.

Pracuj jak Budda. Jak osiągnąć równowagę między życiem a pracą?

Książka Pracuj jak Budda napisana została przez Dan’a Zigmonda, nauczyciela Zen oraz redaktora naczelnego największego magazynu o tematyce buddyjskiej w Ameryce Północnej. Jest to jego druga książka, która na pewno powinna trafić do każdego pracoholika. Bałam się trochę, że będzie nasycona nadmiernie teologiami buddyjskimi, ale na szczęście to tylko obawy.

Myślę, że jest to jeden z lepszych poradników jaki przeczytałam. Nie dłuży się, nie powtarza, czyta się z zaciekawieniem i przyjemnością. A co ważne wnosi wiele mądrości. Serdecznie polecam.

 

 

Sny. Czego możemy się z nich dowiedzieć?

 

 

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.