Polowanie na prawdziwego psa

Kolejna książka od Świata Książki, tym razem trochę w innej tematyce? Czy “Polowanie na prawdziwego psa” sprawdzi się na długie, gorące lato?

 

Główny bohater “Borys” rozpoczyna swoją opowieść w książce od końca. Opisuje on swojemu czytelnikowi  jedną z akcji w Sopocie. Zabieg ten ma na celu przybliżenie czytelnikowi wydarzenia które  były początkiem kolejnych wypadków. Zdarzenia te decydują o zarzutach jakie prokuratura postawiła Borysowi i jego kolegom (Tomkowi i Leszkowi).  Do końca nie zdawał/li sobie sprawy z tego, że tym razem operację przeciwko nim realizuje Biuro Spraw Wewnętrznych (BSW).

W książce poznajemy jednego z najlepszych policjantów wszech czasów jakim był Borys i jakich miała w swoich szeregach Policja. Borys to człowiek nie do zdarcia. Maszyna do zadań specjalnych. W książce Grzegorza Głuszaka wszystko jest jak w życiu. Autor trafnie oddał istotę problemu. Rzetelnie przedstawia fakty z życia Borysa, ale w taki sposób, by nakłonić czytelnika do refleksji.

Kluczowym problemem tej opowieści jest jednak coś innego. “Borys” rozpoczął walkę z bylejakością w swoich szeregach policyjnych, jednak nie miał pojęcia, że przez to dopadną go problemy.

Okazało się, że walka “Borysa” z niskim poziomem służb policyjnych obróciła się przeciwko niemu i jego najbliższym kolegom.  Przygotowano cały arsenał zdarzeń, które miały pogrążyć prawdziwego psa. Działania najwyższych służb CBŚ miały doprowadzić do postawienia zarzutów Borysowi by zniszczyły i wydaliły go ze służby społeczeństwu oraz Państwu Polskiemu. Pozbawienie „Borysa” pracy, którą traktował jako  służbę społeczeństwu – było największą karą jako wymierzyli mu jego “koledzy”.

Książka bezapelacyjnie należy do jednych z lepszych poruszających tematykę policyjną w Polsce. Oczywiście nie jest to książka typu “kryminalni” z lekką historią w tle, ale ukazuje prawdziwe życie policji! Niezwykle ciakawa książka, która jeszcze bardziej imponuje, gdyż historia jest prawdziwa, a głowny bohater stał się legendą w policji!

Polowanie na prawdziwego psa to niezwykły reportaż, który polecam!

 

 

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.