Pogranicznik

Pogranicznik Joanny Bagrij to ciekawa propozycja na wieczór z książką. Tym razem przenosimy się do górskiej miejscowości – Orlic w której próbujemy rozwiązać zagadkę seryjnego mordercy.

Do napisania tej recenzji zbierałam się dwa razy. Niewątpliwie jest to ciężka książka i nie chodzi tylko o ilość stron. Pogranicznik zawiera prawie 600 stron dopracowanych pod względem fabuły i szczegółowych opisów.

 

Pogranicznik

Sięgnęłam po tą książkę bardzo chętnie. Przyciągnęła mnie jej okładka jak i ilość stron. Zawsze lubiłam długie książki, które pochłaniam w dwa wieczory. Jednak Pogranicznik nie należy do takich książek. Wymaga od nas skupienia i pełnego zainteresowania treścią. Każdy rozdział podzielony jest na kilka części, a pierwsza z nich jest krótkim tekstem z przekazem moralnym. Natomiast ostatnia część jest przemyśleniami psychopatycznego mordercy i jego “wytłumaczenie” popełnianych zbrodni. Fabuła pisana z kilku perspektyw to coś co bardzo lubię.

Niewątpliwie dopracowana fabuła i wprowadzenie tematyki psychoanalizy przestępcy jest czymś wciągającym. Oprócz ciekawej fabuły i tematu książki mamy mocne, twarde postaci. Nie zawsze wzbudzają w nas sympatię ale ich kreacja pobudza wyobraźnię i wzbudza zainteresowanie. Niewątpliwie sukcesem książki jest zakończenie, którego nie domyśliłam się do samego końca.

Przyznam, że dawno nie czytałam kryminału, który trzyma w napięciu do ostatniej strony. Dla mnie super pomysłem było umieszczenie akcji w małej miejscowości, w której wszyscy się znają. Nikt nie może podejrzewać, że w środku sielankowego życia wsi znajduje się osoba o dwóch twarzach, a jedna z nich to ta najmroczniejsza. Autorka przypomina, że każdy ma coś do ukrycia. Każdy mierzy się z własnymi sekretami i “grzechami”.

 

Mimo, że przeczytanie książki zajęło mi kilka wieczorów to nie odczułam znudzenia. Chętnie sięgałam po nią i z niecierpliwością czekałam do rozwiązania zagadki. Jednak zakończenie zostawia we mnie niedosyt, chcę więcej. Polubiłam nie tylko bohaterów, ale także opisy gór.

Polecam serdecznie Pogranicznika! Kolejna kryminał od Taniej Książki, który uwielbiam!

 

Winny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.