Pograjmy razem. Gry planszowe dla dorosłych.

Dzisiaj inny temat, nie o naszej małej.

Mańka śpi, a my siedzimy wieczorami patrząc na siebie, w puste ściany. Niestety Mańka musi mieć ciszę by dobrze jej się spało. Więc siedzimy kolejny wieczór i czekamy 22, by wreszcie móc iść spać. Wczorajszy wieczór był inny…. dzięki firmie Rebel mogłam wrócić do młodych lat. Pamiętam grę Memory, a w Polskiej wersji „Zapamiętaj” w którą graliśmy jako dzieci. Wczoraj miałam możliwość zagrania w unowocześnione Memory ?

 

 

Pierwsza gra w którą zdecydowaliśmy zagrać to „Mam oko”. Fajnie ćwiczy spostrzegawczość, zwłaszcza moją, gdzie całe dnie spostrzegam tylko to czy pampers jest już wystarczająco mokry. Fajna odskocznia od rzeczywistości. Wyciągamy karty, patrzymy na obrazki i gramy już kolejną godzinę. Nie nudzi nam się, bo każda rozgrywka jest inna, każda karta jest inna, więc ciężko zapamiętać układ obrazków.

Zabawa pozwala nam na rozmowę, wspólny śmiech. Gry planszowe dla dorosłych to super pomysł na długie wieczory.

Na czym polega „Mam oko”?

Rozdajemy karty graczom, a następnie każdy kładzie jedną na stół. I obserwujemy, czy widzimy dwa jednakowe symbole w różnym kolorze. Wiele zabawy, gra spokojna, dla cierpliwych. Wytężamy oczy i umysł.

Tak zlatuje nam kilka godzin fantastycznej gry, czas mile spędzony razem, co rzadko się zdarza.

Gra „Memuuuuu”

Dzisiaj testujemy drugą grę, tym razem z mamą, kobietą 50-letnią. Zaczynamy grać, zasady proste. Stos, dwa takie same obrazki i klepiemy stos ręką. Fajna, dynamiczna. Mama gra chętnie, śmiejemy się razem, ja wygrywam. Ćwiczymy pamięć i refleks. Możemy zapomnieć o problemach. Bawimy się świetnie.

Gry planszowe nie tylko dla maluchów.

Coraz popularniejsze stają się gry planszowe, wielu moich znajomych 30-letnich tak spędza czas. Nigdy nie byłam przekonana, że można grać będąc dorosłym, ale teraz już wiem, że nie trzeba się nudzić. Oczywiście jako dziecko chętnie spędzaliśmy czas z rodzicami na grach planszowych. Gry rozwijają i budują więzi. Od narodzin Mańki nie spędziliśmy razem tak przyjemnego wieczora, nie rozmawialiśmy tyle i nie śmialiśmy się.

Dzisiaj gramy my, a teraz czekam na Małą, kiedy będę mogła razem z nią pograć.  Wyżej wymienione gry są dla dzieci powyżej 7 lat, ale myślę, że spróbujemy wcześniej wspólnie zagrać. Oczywiście dając fory małej 🙂 Wiem, że dzięki wspólnie spędzanym czasie oraz wyszukanych planszówkach dziecko  się rozwija. A my na pewno nie przestaniemy grać.

Chcecie abym poleciła kolejne gry?

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.