Podaj dalej!

“Podaj dalej!” oraz “Time’s UP! Party!” to nasze nowości na wieczór!

Zaczynamy od pierwszej propozycji wydawnictwa Rebel:

Podaj dalej!

Tym razem zacznę od ceny – prawie 100 zł za grę to jest dosyć dużo, tym bardziej, że w tej cenie możemy dostać kultowe WSIĄŚĆ DO POCIĄGU! 

Nie ukrywam, że cena trochę mnie zniechęciła, ale jak już mamy to zaczynamy przetestowanie.

Gra składa się z:

  • dwustronne karty zawierające ponad 1700 słów
  • 8 “zmazywalnych” zeszytów
  • 8 pisaków
  • 8 szmatek do wymazywania
  • klepsydry mierzącej czas

“Podaj dalej” to złożenie kalambury z klasycznym głuchym telefonem. Czas rozgrywek jest różnorodny i zależy od ilości graczy i ich pomysłowości! Na pewno gra jest typowo “imprezowa” i świetnie spędzi się z nią czas ze znajomymi. Co prawda proponuje do niej szklaneczkie whisky albo wina, w tedy zabawa będzie jeszcze fajniejsza.

 

Długo myślę, co mam o tej grze napisać? Chyba ciężko wyrazić słowami jak się gra, ale na pewno rozbawi najpoważniejsze towarzystwo. Tylko znowu ta cena? Czy za kilka, no dobra kilkadziesiąt karteczek i długopisów suchozmywalnych trzeba zapłacić, aż 100 zł?
Pomysł gry oceniam bardzo dobrze, a decyzje zostawiam Wam…

 

Time’s up! Party!

Jak sama nazwa wskazuje kolejna gra imprezowa! Jest to typowa gra kalambury. Uczestnicy w grupach/parach zgadują postaci ze świata filmu, gier czy bajek. Głównym plusem tej gry jest to, że mieści się w małym woreczku, więc każda damska torebka może ją zmieścić bez problemu. Więc jeżeli kolejnym razem wychodzę na wino z przyjaciółkami, nie muszę mieć zamiaru gry, a sama rozgrywka może wyjść spontanicznie.

 

Rebel Time s Up!

Gra zawiera 220 kart z Postaciami i klepsydry mierzącej czas.  Cena to 99,95, ale tym razem nie będę się już powtarzać.

Co do samej gry, to jestem trochę nieobiektywna, ponieważ lubię grać w kalambury. A jeżeli wspólny spokojny wieczór możemy zamienić na mnóstwo śmiechu, zawsze jestem na tak!

 

Oczywiście, za gry dziękuje jak zawsze:

 

 

Gry planszowe na Ceneo.pl

Pograjmy razem. Gry planszowe dla dorosłych.

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.