Po co jest nocnik?

Nasze maluchy rosną, rozwijają się i przychodzi nagle moment, żeby schować pieluchy i sięgnąć po nocnik! A co jeśli maluch nie wie po co jest nocnik?

Stoję chyba przed najtrudniejszym do tej pory wyzwaniem – nauczeniem malucha po co jest nocnik? Nadchodzi moment, kiedy już pieluszki powinny pójść w zapomnienie, a nasz kolorowy kaczuszkowy nocnik powinien znaleźć swoje miejsce w łazience. Jednak maluch nie zawsze jest gotowy by z niego korzystać!
Rezygnacja z pieluchy i samodzielne korzystanie z nocnika to bardzo ważny etap w życiu każdego maluszka. Warto przygotować go do tego kroku jak najwcześniej. Należy jednak pamiętać, że nauka ta musi odbywać się przede wszystkim w komfortowych warunkach. Nie powinniśmy więc wywierać na naszym dziecku zbyt dużej presji.

Na pomoc – Książeczka – Po co jest nocnik?

Idealną pomocą w tych trudnych momentach stała się książka – Po co jest nocnik?

Jest to jedna z ciekawszych książek o kupie, sikaniu i nocniku ponieważ zawiera w sobie okienka, które dziecko chętnie przegląda. Na każdej stronie dzieci siadają i próbują zrobić siku lub kupkę, raz im się to udaje, raz nie… Dzięki czemu nasz maluch nie zniechęca się do dalszych prób. Pewność, że w końcu się uda wynika z kolejnej strony, na której nasz przemiły bohater w końcu robi siku.

Po co jest nocnik to to świetna książeczka dla wszystkich dzieci, które zaczynają odpieluchowanie – z cudownymi ilustracjami, z zabawnym podejściem do sprawy i ciekawymi otwieranymi okienkami, które zaciekawią nawet zagorzałego przeciwnika książek. Dla nas naprawdę świetna propozycja.

Książka przeznaczona dla maluchów i tak też skonstrułowana, grube kartki i zaokrąglone boki to element który cenie w książeczkach dla dzieci. Małe rączki dwulatka poradzą sobie bez problemu w otwieraniu kolejnych okienek i przewracaniu następnych stron.

Książki, które pomogą w odpieluchowaniu dziecka - książki z PnŚ 24 czerwca  2020

 

Polowanie na prawdziwego psa

Jedna myśli w temacie “Po co jest nocnik?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.