Plastry dla dzieci

Wakacje, lato i przygoda to momenty w którym nasze maluchy są narażone nie tylko na radość, ale również upadki, skaleczenia i niestety płacz. Aby temu zapobiec łatwo małą rankę i skrzywioną minę zamienić na mały uśmiech – specjalnymi plastrami dla dzieci.

Niestety, chociaż bardzo chcemy ochronić nasze maluchy przed upadkiem, nie jesteśmy w stanie w 100% temu zapobiec. Biegające dziecko, zwłaszcza na podwórku upada, a te upadki przysparzają nam nie małego wyzwania. Na kolanie otarcie, a maluch rozpacza tak bardzo, że sami mamy ochotę razem z nim płakać. Ale na szczęście odkryłam ostatnio coś fajnego – kolorowe plastry dla dzieci, które można wykorzystać jako opatrunek dla malucha na małe i te nieco większe skaleczenia.

Oczywiście plaster ma służyć przede wszystkim zabezpieczeniu drobnych urazów, takie jak skaleczenia czy otarcia naszych aktywnych pociech.  Nasze dzieciaki w porównaniu do nas samych są mniej ostrożne i częściej ulegają drobnym upadkom. Jednak te plastry chętnie wykorzystałam sama przy drobnej rance zrobionej w czasie gotowania. Ale wróćmy do maluchów, bo to właśnie dla nich są skierowane kolorowe plastry dla dzieci, bo to właśnie nasze maluchy mają słabiej rozwinięte zdolności psychoruchowe i częściej ulegają drobnym kontuzją. Kolorowy plaster dla dzieci, taki z superbohaterem w postaci kolorowego zwierzątka w mig wyleczy malucha z bólu spowodowanego otartym kolanem.

Plastry dla dzieci powinny być tak dostosowane, że nawet naklejone na paluszek, nie przeszkadzają dzieciom w dalszej zabawie i wesołym dokazywaniu. Kolorowe plasterki natychmiast zniwelują ból oraz dyskomfort u dzieci. Oczywiście nie możemy zapomnieć o użyciu środka dezynfekującego, aby zapobiec rozwojowi infekcji. A potem bezpiecznie możemy wykonać opatrunek za pomocą kolorowych plastrów dla dzieci. Używając takiego plastra mamy pewność, że chronimy nasze dziecko przed zanieczyszczeniem, a do tego zapewniamy skórze dostęp do powietrza, co wspomaga proces gojenia się ranki.

Maluch wierci się i biega nieustannie co wymusza na skorzystaniu z plastrów, które w magiczny sposób pozostają na miejscu, nawet w trakcie zabawy w basenie czy piaskownicy.

Kolorowe plastry dla dzieci

Mój wybór plastrów dla dzieci był zaskakujący – wybrałam DermaPlast Kids . Są to plastry, które najbardziej przypadły do gustu mi i mojemu dziecku. Ja zauważyłam, że po mimo upałów plastry dobrze trzymają się skóry, nie powodują uczuleń ani odparzeń. Oddychają i są przyjazne dla skóry, a ich odklejenia nie powodują bólu. A wybór małej to wybór kolorowych zwierzątek, które wywołują u niej uśmiech. Mała była tak zafascynowana wizerunkiem kolorowej jaszczurki na palcu, że nie chciała zrezygnować z plasterka. Moja pewność, że ranka była zabezpieczona nawet podczas zabawy w basenie przekonał mnie do DermaPlastKids i na pewno go nie zmienię, a kupię kolejne opakowania, również dla siebie 🙂

Skuteczność plastra oraz jej funkcjonalność nie przekłada się na cene. Pudełko zawierające 20 plastrów – 10 sztuk 16 x 57 mm, 10 sztuk 19 x 72 mm, kosztuje około 4 zł

Jestem zachwycona swoim wyborem, są dla mnie numerem 1 w wersji dla dzieci, a teraz chętnie wypróbuje te dla dorosłych.

 

Jedna myśli w temacie “Plastry dla dzieci

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.