Pierwsza gra – przyjaciele

Ostatnio Harperkids_polska wydał nową grę z serii Akademia Mądrego Dziecka. Gra przeznaczona do dzieci powyżej 2 roku życia, z możliwością gry w dwóch poziomach trudności.

 

 

Na naszej półce mamy wiele gier, przeznaczonych dla dwu i trzy latka. Pierwszy chińczyk, czy “idziemy na jagody/grzyby”. Gry te mimo ciekawej grafiki, dołączonych gadżetów po szybkiej chwili nudzą takiego malucha. Są dla niego monotonne i mało ciekawe. Dziecko bardziej woli odgrywać scenki z koszyczkiem w ręku niż zbierać grzybki zgodnie z instrukcją.

Przyznam się szczerze, że nawet się denerwowałam, że moja Mała nie umie grać, nie potrafi się skupić i szybko ucieka do innej zabawy. Przecież gra przeznaczona jest do takich dzieci, a nam nie leży. Do dzisiaj… odkryliśmy coś co nas zaciekawiło.

Pierwsza gra – przyjaciele

Monotonię gry w chińczyka zamieniliśmy w inną grę. Niewątpliwie zasady przypominają trochę urozmaiconego gra w Piotrusia, lecz w pięknym kolorowym wydaniu. Gra pozwala maluchowi poznać trzy podstawowe kolory – czerwony, niebieski i zielony jak i kierunki. Super zabawa dla całej rodziny. Gra wciąga, coś się w niej dzieje, a maluch z niecierpliwością czeka na swoją kolejkę. Podejmuje decyzje.

Dużym plusem gry jest możliwość zmiany poziomu trudności. My oczywiście nadal jesteśmy na tym najłatwiejszym, ale wiem, że jeszcze chwilę i nastąpi zmiana.

Pudełko pełne zabawy

Jedna myśli w temacie “Pierwsza gra – przyjaciele

  1. miałam to samo, gdy kupiłam pierwszą grę mojemu chrześniakowi. Gra miała kilka wariantów a jednym z nich było uporządkowanie owoców w koszykach odpowiadającym kolorom owoców. Młody też bardzo szybko się rozpraszał, ale no… taka dziecięca natura 😛

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.