365 dni

Perwersyjny bogacz – książka na miarę 365 dni?

Znowu pojawiła się moda na książki, tym razem na “365 dni”. które wywołuje poruszenie wśród czytelników jak i nie czytelników. Nie będę pisać, czy zgadzam się z tym, że jest to idealna książka dla kobiet, czy też powinno zakazać się jej publikacji. Powiem tylko dlaczego jestem za pojawianiem się takich książek oraz przedstawie fajną alternatywę dla modnych książek typu Grey!

Nie pisałam tutaj jeszcze o książkach dla dorosłych czytelników, ale tym razem poruszę ten temat. Ostatnio super modna książka “365 dni” podbija listy bestsellerów, a ja mimo, że ją czytałam i już nie pamiętam o czym była i na pewno nie przeczytam kolejnej części, to cieszę się, że są takie książki.

Pamiętam gdy w kinie pojawił się “Grey” i nagle każda kobieta zaczęła czytać książki. Nie ważne, że nigdy wcześniej dobrowolnie nie wzięły książki do ręki. Dla Greya robiły wyjątek. Prawie każda kobieta mi znana przeczytała co najmniej 3 książki, a teraz po ukazaniu się filmu “365 dni” wszystkie mają za sobą 6 książek. Wiem, może to nie jest powód do tego by polecać i cieszyć się, że istnieją takie książki. Ale uwieżcie mi, że przez takie książki wzrasta czytelnictwo, a kto wie może ten nowy pasjonat literatury erotycznej sięgnie po kolejną książkę. Tym razem może wybierze coś na trochę wyższym poziomie.

365 dni – jaka alternatywa?

Ostatnio w moje ręce trafiła książka – Perwersyjny bogacz. Na początku podeszłam do niej dość ostentacyjnie, mając nadzieje, że będzie trochę lepsza od Grey’a. (Nie będę tutaj porównywać do książki p. Blanki Lipińskiej, ponieważ jak już wcześniej wspomniałam nie chcę się wypowiadać o jej poziomie).

No i przeczytałam książke, która zmieniła moją opinię na temat książek erotycznych. Rzadko sięgam po tego typu książki, jednak tym razem jestem pewna, że zainwestuje w kolejne części. Dużym plusem jest to, że autorka nie skupia się tylko na erotycznych częściach, a główna bohaterka nie jest wystraszoną i nieudolną dziewczyną.  Ma swoje ambicje, charakteryzuje ją inteligencja i upór w dążeniu do celu.

Relacja Sabriny i Donovana jest oczywiście toksyczna, ale łączy dwoje skrzywdzonych przez życie osób, które mają swoje fantazje seksualne. Oboje boją się miłości, mimo, że mają pewność, że kochają. Mimo ciężkiej przeszłości dążą do szczęścia, każdy w innym stopniu. Sabrina chce szczęścia swojego, a Donovan ucieka przed szczęściem bojąc się, że skrzywdzi bliskie osoby.

Ciągnąca za sobą przeszłość blokuje szczęście. Czekam z niecierpliwością na drugą część i polecam wszystkim fanom i nie fanom erotyki tylko nie koniecznie te które znajdują się na pierwszym miejscu bestsellerów 🙂

 

 


Książka dla nastolatka!

7 komentarzy

  1. O proszę, w końcu jakaś alternatywa dla Grey’a. Będę musiał to przekazać odpowiedniej osobie 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.