gry dla maluchów

Owocowe gry malucha!

Cóż już pisałam o owocowych grach 🙂 Ale tym razem mam super owocowe gry od Rebela 🙂 A do tego super gry rozwijające wyobraźnie. Dla mnie bomba! Szczerze graliśmy w te gry razem z mężem i bawiliśmy się świetnie, chociaż pewnie nasze historie były trochę bardziej skomplikowane! Ale warto kupić te gry dzieciakom!

Na pierwszy rzut idzie oczywiście owocowa gra! Mańka nie umie jeszcze w nią grać ale uwielbia kolorowe zdjęcia owoców! Czyli gra nadaje się już dla jedenasto miesięcznego dziecka!

1. Owocowy zawrót głowy!

Pora liczyć! Jak sama nazwa wskazuje uczymy dzieciaków liczyć. Liczymy kolorowe ulubione truskawki i nie lubiane cebule. Super kolorowe obrazki przyciągają dzieci. Już taki maluszek jak Mańka uczy się na karcie pokazywać czerwone jabłuszko i ulubionego pomidora. Gra ćwiczy spostrzegawczość i oczywiście wprowadza malucha w świat matematyki.

owocowe gry

2. Uczymy się opowiadać!

“Pewnego słonecznego dnia w dolinie Muminków…”

Tak zaczynamy super opowieść! Gra posiada 9 kostek do opowiadania historii. Na każdej z tych kostek widać inny obrazek. Zadaniem naszych pociech jest opowiedzenie super historii zawierającej wszystkie obrazki.

Opowieść można rozpocząć od kostki wskazującej pogodę lub porę roku. Dla ułatwienia można podzielić kostki na trzy grupy, gdzie pierwsza trójka to wstęp do historii, trzy kolejne to rozwinięcie i ostatnie to zakończenie.

Kostki świetnie nadają się do gry w pojedynkę oraz do rozgrywek wieloosobowych.

W ogóle mega fajną sprawą jest to, że możemy wybrać inna bajkę. Wydawnictwo Rebel oferuje nam Batmana, Scooby Doo, czy Looney Tunes! Każdy dzieciak znajdzie coś dla siebie!

owocowe gry

Możliwości zabawy jest wiele. Możemy opowiedzieć jedną historię na podstawie jednego rzutu wszystkimi kostkami albo na początku rzucić tylko kilkoma kostkami i rozpocząć od wykreowania charakterystyki Naszego bohatera.

Gra uczy logicznego myślenia, kreatywności i bajkopisarstwa. Rysunki na kostkach stanowią punkt zaczepienia do opowiadania historii, dzięki czemu dzieci uczą się budować logiczny ciąg zdarzeń, a także wzbogacają swoje słownictwo.

No cóż, dla nas to świetna zabawa do szliforania języka angielskiego!

Kolejny raz REBEL stanął na wysokości zadania!

 

OWOCOWE GRY DLA MALUCHÓW

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.