gry dla maluchów

OWOCOWE GRY DLA MALUCHÓW

Już jako dziecko uwielbiałam planszówki i to im zawdzięczam mój ścisły umysł. Oczywiście kiedyś nie było takich gier dla maluchów jak dzisiaj. Naszym ulubionym zajęciem była gra w “biznesmena” podróbę ówczesnego monopoly, czy gry w karty. Mimo, że byłam najmłodsza zawsze szło mi całkiem nieźle. Dzisiaj wśród oferty dla maluchów znajdziemy cuda!

Duży wybór gier może zamącić nam w głowie. Nasz maluch też sam nie wybierze tej wartościowej, dlatego dzisiaj spróbuje polecić kilka ciekawych tytułów.

gry dla maluchów

1. Owocowe opowieści.

Owocowe opowieści przeznaczone są dla 2-5 osób w wieku od 8 lat, a każda rozgrywka trwa około 25 minut.Według mnie każdy 5cio latek z małą pomocą sobie poradzi.

W pudełku znajdziemy 240 kart miejsc, 60 kart owoców, 6 pionów graczy przedstawiających zwierzątko, 6 tekturowych znaczników naszych pupili, kilka znaczników potrzebnych do rozgrywki, w tym pion małpy oraz oczywiście instrukcję.
Całość jest wykonana bardzo dobrze, karty sztywne z bardzo ładnymi grafikami i zrozumiałym tekstem.
Instrukcja napisana w języku polskim, zrozumiała i krótka.
gry dla malucha
W trakcie gry, każdy z uczestników będzie zbierał karty owoców, aby zrobić z nich napój. W swojej turze gracz musi przenieść swojego zwierzaka (który służy nam jako pionek) w inne miejsce i wykonać akcję zgodną z opisem na karcie tego miejsca lub jeśli ma odpowiedni zestaw owoców, zrobić z niego sok.
owocowe gry dla malucha
Gra rozwija wyobraźnię malucha, pozwala mu nauczyć się kombinować oraz przyswaja i zaciekawia smakami owoców. Szkoda, że nie ma podobnej gry z warzywami….
Mimo wszystko polecam 🙂

2. Patchwork jako gry dla maluchów.

Patchwork jest to krawiectwo artystyczne i właśnie to próbuje nam przybliżyć wydawnictwo Lancerta!

W grze wcielamy się w krawców, których zadaniem będzie stworzenie kołderki metodą patchworku. Walutą w grze są guziki, za które będziemy kupować skrawki materiału, potrzebne do pracy. Plansze graczy są kwadratem podzielonym na 49 mniejszych kwadratów. Celem jest uszycie kołdry, która jak najdokładniej zakryje tę planszę. Każde niezakryte pole planszy będzie kosztować nas na koniec gry 2 guziki. Ich liczba zdecyduje o zwycięstwie.

Gry dla maluchów tego typu uczą dzieciaki estetyki i logicznego myślenia. Cudowne kołderki możemy zbudować! Serdecznie polecam!

 

Pograjmy razem. Gry planszowe dla dorosłych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.