Ostrze

Ostrze – Anne Matte Hancock jest pierwszym tomem trylogii nagrodzonej przez Duńską Akademię Kryminalną w 2018 roku.

Lubię kryminały i to bardzo, a ten Duński kryminał otrzymałam od Taniej Książki. Od samego początku byłam nim zaintrygowana. Jak na kryminał Skandynawski przystało znajdziemy w nim wiele mrocznych i odrzucających elementów oraz bardzo ciężki klimat. Historia jest wstrząsająca, głęboka i skłaniająca do zadumy.

 

Ostrze

W 2013 r. dochodzi do wstrząsającego morderstwa, w którym sprawcą była Anna Kiel . Ucieka ona z miejsca morderstwa i ślad po niej zaginął. Minęły lata i wszyscy już na dobre zapomnieli o zbrodni i śledztwie, które zamknięto wraz ze zniknięciem Anny. Nagle o swoim istnieniu przypomina w listach skierowanych do dziennikarki śledczej. Od tego momentu zaczyna się podwójne dochodzenie. Pierwsze prowadzone przez dziennikarkę, która w głębi gdzieś przekonana jest o niewinności Anny, oraz wydziału kryminalnego, który robi wszystko by tą winne udowodnić.

Co łączy kobiety? Do czego naprawdę doszło w 2013 roku? Czy Anna jest winna?

Nietuzinkowym elementem w tej książce jest to, że od samego początku znamy morderce i poszukujemy motywu. Umiejętnie prowadzona fabuła nie pozwala czytelnikowi oderwać się od książki nawet na moment. Ten kryminał porywa, pobudza wszystkie zmysły i powoduje strach. Po przeczytaniu niełatwo sięgnąć po inną książkę, bo wiesz, że mało która jest w stanie jej dorównać.

Elementy kryminalne silnie korelują z elementami psychologii. Mimo, że doskonale wiemy od początku kto zabił to dalej staramy się rozwiązać zagadkę, pełną tajemnic. Niespodziewane zakończenie i niedosyt po przeczytanej książce. Ostrze to kryminał, inny niż wszystkie, ale niesamowicie wciągający i do nie zapomnienia. Nie mogę się doczekać kolejnych części.

 

Śmierć przychodzi pocztą

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.