O czym pamiętać w okresie wczesnego macierzyństwa

Bez dwóch zdań, okres wczesnego macierzyństwa to okres wzmożonych zakupów. Noworodek potrzebuje bowiem specjalnej opieki oraz akcesoriów, które pozwolą mu bezpiecznie i komfortowo odnaleźć się w nowym świecie. Przed ulokowaniem swoich pieniędzy w pożądane akcesoria dla noworodków, warto upewnić się, że okażą się one praktycznym rozwiązaniem dla naszej pociechy.

Praktyczne rozwiązanie – kojec dla noworodka

Jednym z akcesoriów dla noworodka, pomocnym we wczesnym macierzyństwie jest kojec dla noworodka. Nam służył przez całe pięć miesięcy, póki Mańka nie zaczęła się przewracać na brzuszek, i póki z niego nie wyrosła.

Cena kojca dla noworodka waha się między 100, a 150 zł. Jak stwierdził mój mąż, nie wygląda on przekonująco, gdyż prezentuje się zupełnie jak legowisko dla psa/kota. Jednak dzięki takiej podusi mamy pewność, że dziecko nie zsunie się np. z kanapy. Możemy bez problemu zostawić maleństwo na łóżku. Prezentowany kojec dla noworodka pozwala nam spędzić z dzieckiem bezpieczną noc. Istnieje mniejsze ryzyko, że przewrócimy się na dzieciątko i je przygnieciemy.

Cena kojca dla noworodka nie jest wygórowana, ale mimo wszystko można wykonać go samemu. Być może jedna z naszych sąsiadek szyje hobbistycznie takie cuda i uszyje nam taki kojec za grosze.

Poduszka ułatwiająca karmienie piersią

Drugim akcesorium dla noworodka, które przyda się młodej mamie jest z pewnością podusia – kura do karmienia. Cena około 90 zł. Jest ona pomocna nie tylko przy karmieniu piersią, ale także podczas codziennej pielęgnacji pociechy. Jak karmię Mańkę butelką, to opieram ją o kurę, wtedy nie muszę trzymać jej ciężaru bezpośrednio na rękach. Później jak Mańka zacznie siadać, podusia będzie nam służyć jako zabezpieczenie prze przewróceniem się naszej córeczki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.