Muminki. Bardzo ważne sprawy.

Muminki. Bardzo ważne sprawy to propozycja pochodząca od Harper Collins Polska, składająca się z czterech kartonowych książeczek. Książeczki oznakowane przez wydawnictwo jako propozycje dla dzieci 3-7 lat. Ja natomiast uważam, że roczne dziecko super poradzi sobie z tą pozycją. Dzięki niewielkim rozmiarom książeczek maluszek może je czytać samodzielnie.

Zanim przejdę do książeczek przybliżę postaci Muminków. Bajki z Muminkami obok Smerfów, czy Gumiśiów były hitem w czasach mojego dzieciństwa. Muminki są fikcyjnymi istotami o charakterystycznej budowie ciała, czasami przez dzieci kojarzone z hipopotamami. Zamieszkują dolinę Muminków w której mają licznych przyjaciół i super przygody. Kto raz  przeczytał, zobaczył Muminki nie może przestać ich uwielbiać.

Postać Muminków po raz pierwszy została wykreowana przez Tobe Janssona w 1945 roku w Finlandii. Szybko zyskały sławę, doczekały się ekranizacji i do dzisiaj uwielbiane są przez dzieci na całym świecie.

 

Muminki. Bardzo ważne sprawy. Moja pierwsza biblioteczka.

Przesympatyczny zestaw książek składa się z opowiadania o:

  • kolorach, w którym maluchy za sprawą zabawy z Muminkami i Małą Mi poznają podstawowe kolory,
  • emocjach, w których dzieci uczą się rozpoznawać złość, smutek czy zaciekawienie,
  • rodzina i przyjaciele, maluchy zaczynają rozumieć kim jest przyjaciel, a kim jest ich przodek
  • pory roku, moja ulubiona część, dzięki, której nasza córka zrozumiała, że należy schować sanki bo teraz czas na rowerek

Niewątpliwie sięganie do książek z Muminkami jest świetnym przeżyciem dla mnie. Super powrócić myślami do czasów dzieciństwa i zaciekawić dziecko czymś co kiedyś się uwielbiało. Jak dotąd jedne z piękniejszych książek grubostronicowych, które posiadamy. Myślę, że długo zagoszczą w naszej bibliotece, a potem przekażemy je innym maluchom. Przecież Opowieści z Doliny Muminków są nieśmiertelne, a dzięki wysokiej jakości książeczek jestem pewna, że posłużą nam wiele lat.

 

króliczek Bing i jego nowe przygody

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.