Mroczny wymiar

Mroczny wymiar to książka, która zachwyciła mnie Waszymi opiniami jeszcze przed jej przeczytaniem. Chętnie po nią sięgnęłam, tym bardziej, że była propozycją fantasy Taniej Książki. Mimo, że książka była z tych, które raczej omijam w swoim dorosłym życiu, to świetnie się na niej bawiłam.

Mroczny wymiar

Świetnie wykreowany magiczny świat przez autorkę, pozwala nam się do niego przenieść. Trafiamy do świata, gdzie na ziemi oprócz ludzi żyją deamony, dobre pochodzące z Nadziemia i złe z Podziemia.  Główna bohaterka – nimfa Cleo, by ratować swój lud udaje sie do Podziemia by zawrzeć interes z Deamonami.  Zadaniem Clio jest oszukanie demona, odebranie mu zaklęcia i powrót do domu. Sprawy jednak zaczynają się komplikować.

Historia i zarys magicznego świata jest ciekawy. Wplecenie romansu głównych bohaterów do historii dodaje szczyptę pikanterii całej powieści.  Jednak początek trochę się dłuży i czasem miałam ochotę odstawić ją na półkę z książkami do “nie przeczytania”. Jednak gdy przebrniemy dłużące się opisy, czasem nie zrozumiałe, historia się rozkręca. Staje się ciekawa i na sam koniec pozostaje tylko pozytywna opinia o niej.

Mroczny wymiar jest niewątpliwie książką dedykowaną dla młodzieży ponieważ znajdziemy w niej typowo młodzieżowe problemy. Mroczny wymiar jest pierwszą częścią “Trylogii Mistrza Magii”. Mam nadzieje, że kolejne części będzie charakteryzować równość akcji. Zapewne książka znajdzie swoich zwolenników, mnie mimo monotonni w pewnych momentach zaciekawiła i chętnie sięgnę po kolejne części.

Droga na szczyt

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.