Mapa zdrapka – urozmaicenie pokoju dziecięcego!

Szykują się zmiany w naszej sypialni – łóżeczko malucha ląduje w innym pokoju! A żeby dziecko czuło się fantastycznie w swoim miejscu musi mieć coś szczególnego! Stawiamy na mapę zdrapkę.

Przychodzi taki moment w którym trzeba postawić na samodzielne spanie. Dorośliśmy już do tego by przygotować maluchowi pokój! Oczywiście mebelki, łóźko i fajne ozdoby! Tym razem stawiamy na mapę zdrapkę!

 

Mapa zdrapka dla małych podróżników!

Podróże kształcą i rozwijają nawet najmniejsze dzieciaki! My stawiamy na mapę zdrapkę naszego kraju, częściej go zwiedzamy! Łatwiej wybrać się w podróż z maluchem po Polsce a dzięki mapce widzimy dokładnie w które rejony musimy się udać następnym razem!

 

W zestawie, który otrzymaliśmy od mapito – są cudne naklejki, którymi na mapie zdrapce możemy oznaczać ciekawostki, które nas spotkały! Cudownie jest wracać wspomnieniami do miejsc i dzięki mapie odkrywać nowe mało znane przygody w naszym kraju!

Zgadzam się z tym, że swojego do końca nie znamy, a chwalimy cudze! Do tej pory, przed pojawieniem się Melki odwiedzaliśmy w wakacje zagraniczne zakątki, chwaląc pogodę i ciekawość miejsc, a zapomnieliśmy odwiedzić wcześniej takie miasta jak Sandomierz czy Biskupin! Zapomnieliśmy o piernikach z Gdańska i o obważankach! Nic nie smakuje lepiej jak Kremówki w Wadowicach!

Ale wracając do tematu – mapa zdrapka to piękny prezent dla miłośników przygód i geografii! A dla tych troszkę starszych i chcących zobaczyć jeszcze więcej Mapito proponuje mapy świata!

 

Oczywiście oprócz typowo “dorosłej” wersji ozdób ściennych skorzystamy też z naklejek – świnki Peppe (swoją drogą mam jej przesyt) i ukochanego Kłapoucha (tak, tego z Kubusia Puchatka).

 

 

Jak rozsądnie wybierać sprzęt do domu?

13 komentarzy

  1. Mapa zdrapka jest idealnym elementem nie tylko w pokoju dziecięcym. 🙂 My również taką mapę posiadamy, a frajda ze zdrapywania kolejnych odwiedzonych miejsc jest za każdym razem ogromna! <3

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.