Mali Książkożercy!

Książki to jedna z ważniejszych rzeczy, które powinny trafić w ręce Waszych Maluchów. Mój maluch “czytał” książeczki już od pierwszego dnia. A co jeśli przychodzi moment na samodzielne czytanie? Co polecić Maluchowi by nie zniechęcić go do czytania i by stał się prawdziwym książkożerca?

Na pomoc przychodzi nam Grupa Wydawnicza Foksal z którą po raz pierwszy mam okazję współpracować. W swojej ofercie ma książeczki – Książkożercy skierowane dla trochę większych maluchów, które już same czytają. Książkożercy jest to trzy poziomowa seria przeznaczona dla dzieci,w których opowiadania dostosowane są umiejętności dzieciaczków i na pewno są świenym rozwiązaniem przy pierwszych samodzielnych próbach czytelniczych.

Książki przeznaczone są dla dzieciaczków w wieku 6-8 lat, ale moim zdaniem świetnie sprawdzą się jako ciekawe opowiadania czytane przez rodziców.

Książkożerca – Inga ze srebrnej groty!

Pierwsza część, oznaczona literką A (a więc dla tych naprawdę początkujących maluchów) jest historyjką dziewczynki z czasów prehistorycznych – Inki, która mieszka w jaskini razem z rodziną i oswojonym wilczkiem
Barikiem. Pewnego dnia napotyka w lesie… mamuta! Książka swoją prostotą oczarowuje, wypełniona zabawną historyjką jest świetnym sposobem do zachęcenia dzieciaczka do czytania. My jeszcze nie czytamy wspólnie, ale ta część swienie się sprawdza jako opowieść do poduszki. Wciągająca historia pozwala nawet dwuletniemu dziecku wciągnąć się w przygody małej dziewczynki i jej przyjaciela mamuta.

Książkożercy – Koko uczy się migać!

 

Nam szczególnie przypadła do gustu książeczka o zabawnej małpce, oznaczona literką C. Dedykowana jest raczej dla dzieciaczków, które nie mają juz problemów z czytaniem, oraz rozumieją sens czytania rozbudowanych zdań. Ciekawym pomysłem pojawiającym się w tej książce jest słowniczek, w którym wyjaśnione są trudne słowa występujące w opowiadaniu. Dzięki czemu Maluch rozwija wyobraźnię ale także pogłębia zasób słownictwa.

A co ucieszyło najbardziej małą dwulatkę w tych książkach? Duża ilość naklejek do wykorzystania.

 

https://naprawdenienazarty.pl/

5 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.