Łapa w łapę!

Łapa w łapę nowa propozycja wydawnictwa Znak, skierowana dla dzieci powyżej 6 roku życia. Książka ma za zadanie pokazać dzieciom jak należy traktować zwierzaki, nie tylko te domowe, ale sięga również swoją tematyką do dzikich borsuków czy lisów.

Uwielbiam książki o zwierzętach dla dzieci. A jeszcze bardziej lubię te, które są pięknie i nie przesadnie ilustrowane. Tym razem ilustracje zajmują małą część, ale ich subtelność pozwala naszym maluchom rozwijać zmysł estetyczny.

Niezwykłość ilustracji w tym przypadku polega również na ich proporcjach. Są one poniekąd dokładką do czytanego tekstu, jego tłem. Nie zmuszają nas do usilnego oglądania.

Łapa w łapę

Jest to książka przede wszystkim skierowana dla miłośników psów, ale wydaje mi się, że swoją niezywkłością może zaciekawić także ich sceptyków. Napisana w przyjazny i przystępny sposób bez problemu wzbogaci język naszych maluchów. Prosta fabuła, podzielona na rozdziały, przejrzyście pokazuje dzieciom życie leśnych zwierząt. Przesympatyczne historie są również nasycone humorem. Dzięki temu wieczór z książką dla dzieci i dla rodziców stanie się świetną rozrywką.

Łapa w łapę to świetny zamiennik telewizora czy smartfona. “Odkrywa” ona i to dosłownie świat.Ukazuje życie zwierząt domowych, ale dzięki wycieczkom naszych bohaterów – dwóch sympatycznych piesków, odkrywamy historie tych dzikich potworów leśnych.

Za każdym razem zauważamy, że autorka potępia złe zachowanie wśród zwierząt.  A ukazywanie nowych przygód wędrujących piesków niewątpliwie “zmusi” dzieciaki do odkrywania pobliskiego świata przyrody.

 

 

Za piękny egzemplarz dziękujemy:

Logo Znak Emotikon

Świąteczne książeczki dla malucha

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.