Kształt serca

Kształt serca to pierwsza książka Dolores Redondo jaką przeczytałam. I od razu zaskoczenie… tak pozytywne, że chcę sięgnąć po następne części. Już samo wydanie budzi zachwyt, a treść książki zawarta pozwala nam zanurzyć się w historii seryjnego mordercy przeplatanej z magią.

Sam tytuł książki nie zachęca, liczyłam na dobry romans policyjny, a dostałam kryminał z najwyższej półki. Książka wydana bardzo fajnie, uwielbiam „cegły” w twardych okładkach, które starczają na wiele dni, a jak dowiedziałam się, że są kolejne części od razu sięgnęłam po kolejne Thrillery tej autorki od Taniej Książki.

 

Kształt serca

Kształt serca

Jak już wspomniałam pierwszy raz spotkałam się z Dolores Redondo, która oczarowała mnie pięknym kunsztem pisarskim oraz niezwykle ciekawą fabułą. Autorką jest znana na całym świecie hiszpańska autorki thrillerów. Niepowtarzalny klimat, w którym świat rzeczywisty miesza się z fantastyką. Wplecione w fabułę elementy magii dodają książce niepowtarzalny klimat, który chce się poznać.

 

Główną bohaterką jest dziewczyna o niezwykle pięknym imieniu Amaia która podejmuje współpracę z FBI. Jest niezwykle utalentowaną dwudziestopięcio letnią funkcjonariuszką policji, która zostaje powołana do zbadania przypadku seryjnego mordercy, który uderza podczas wielkich klęsk żywiołowych i zabija całe rodziny. Jednak sprawa ta jest tylko przykrywką do odkrycia bardziej mrocznych tajemnic.

 

Amaia w trakcie życiowej szansy otrzymuje wiadomość o umierającym ojcu i nagle przypomina sobie o mrocznej przeszłości. Tragedię, które przeżyła jako nastoletnia dziewczynka uwidaczniają się na każdym kroku jej dorosłego życia. Dzięki tajemnicą w książcze czytamy z zaciekawieniem każdą stronę.

“Kształt serca” pochodzi z cyklu Dolina Baztan z oznaczeniem 0.5. Jestem pewna, że każdy kto sięgnie po tą książkę, będzie chciał odkryć wszystkie tajemnice związane z mitologią Basków. Dawno nie czytałam tak wybitnej książki.

 

Niegrzeczne święta

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.