Książkożercy

Książkożercy to seria książek, wprowadzająca nieco starsze dzieci do samodzielnego czytania. Niezwykle ciekawa seria dopasowana do umiejętności malucha o interesującej historii.

Miałam już przyjemność zapoznania się z tą serią, która mam nadzieje na zawsze zagości w mojej bibliotece. Głównym założeniem książek jest szlifowanie umiejętności czytania dzieci, jednak my je wykorzystujemy do wspólnego czytania. Oprócz dostosowania poziomu dla początkujących czytelników znajdziemy w nich bardzo ciekawe historie.

 

 

Książkożercy

Seria książkożercy podzielona jest na trzy poziomy A – dla początkujacych czytelników, B – dla nieco bardziej zaawansowanych i C dla dzieci samodzielnie czytających. Tym razem seria została uzupełniona o części: „Odważnie jak Greta” oraz „Kapral miś”.

Pierwsza z nich oznaczona poziomem C, opowiada historię dwóch przyjaciół, którzy włączają się w walkę o środowisko naturalne. Z pomocą przychodzi im mama, która wprowadza dzieci w świat znanej aktywistki ekologicznej – Grety Thunberg ze Szwecji. Część o Kapralu Misiu oznaczona poziomem B, to opowieść o Wojtku, niedźwiedziu brunatnym, który w 1942 roku został adoptowany przez polskich żołnierzy dowodzonych przez generała Andersa. Miś stał się ważnym członkiem kompanii i otrzymał stopień kaprala.

Oprócz umiejętności czytania książkożercy niejednokrotnie odnoszą się do historii i wydarzeń współczesnych. Mam nadzieje, że już niedługo uzupełnię kolekcję o kolejne części.

 

Za egzemplarze dziękuje:

GWFoksal.pl - oficjalny sklep wydawcy

 

Mali Książkożercy!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.