Książki dopasowane do potrzeb malucha

W jednym z wcześniejszych wpisów, opisywałam jak ważne dla dziecka jest czytanie mu książek. Szczerze mówiąc bardzo lubię to zajęcie, jednak ostatnio zdecydowałam się pójść o krok dalej. Kupiłam córeczce bajeczki, które pozwalają jej zapoznawać się ze słowami oraz obrazami w całkowicie samodzielny sposób. Decydując się na to rozwiązanie, pozwolisz maluszkowi interpretować książkę na jego własny sposób, przyczyniając się do rozwijania jego wyobraźni!

Idealnie dopasowane książeczki dla dzieci

Zakupiliśmy dwa pudełka książeczek dla dzieci z grupy wydawniczej Foksal, w cenie 34,99 jedno.

W każdym z pudełeczek znajduje się 5 książeczek dla dzieci. Dosłownie książeczek, bo w formacie odpowiednim malutkim rączkom.

Prezentowane książeczki dla dzieci posiadają piękne ilustracje. Jedynym minusem jest skrócenie bajki do kliku zdań, co zazwyczaj odbiera jej głębszy sens.

Bajki dla dzieci o zróżnicowanej tematyce

Zestaw I zatytułowany “Przepiękne opowieści o księżniczkach i bajkowe ilustracje” zawiera pięć bajek: “Żabi król”, “Kopciuszek”, “Śpiąca Królewna”, “Królewna Śnieżka” i “Mała syrenka”. Każda książeczka w środku jest różowa, czyli taka dla małych księżniczek.

Drugi zestaw który posiadamy nazywa się: “Przepiękne opowieści i bajkowe ilustracje” i także zawiera 5 bajek: “Księga dżungli”, “Czerwony kapturek”, “Pinokio”, “Piotruś Pan” i “Brzydkie kaczątko”.

Grupa wydawnicza Foksal Sp. z.o.o  wydała już kolejne dwa pudełeczka z książeczkami dla dzieci. Uważam, że jest to fajna alternatywa dla dużych książek z bajkami, które czytamy codziennie do snu. Nawet najmniejsze dziecko jest w stanie swoimi drobnymi rączkami obejrzeć książeczkę, natomiast w późniejszym okresie przyda się ona do opisywania ilustracji.

Dużym minusem tych zestawów są pudełka, w których przechowywane są książeczki dla dzieci. Rozpadają się po kilku użyciach i trzeba je zabezpieczać taśmą klejącą, co nie wygląda estetycznie. Mimo wszystko bardzo polecam 🙂

Jedna myśli w temacie “Książki dopasowane do potrzeb malucha

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.