Książka dla nastolatka!

Często dostaje od was maila, że oprócz maluchów macie starsze dzieciaki, które nie wiedzą jak zagospodarować czas wolny. Pytacie mnie czy znam jakieś książka dla nastolatka? Otóż nie znałam, ale specjalnie dla was mam propozycje.

Wybór książki dla nastolatka to trudna i ważna rzecz. Ja jako nastolatka czytałam Kinga, ale uważam, że to ogromny błąd. Musicie pamiętać, że książki tak jak i gry czy filmy mają przeznaczenie wiekowe i należy się go trzymać!

Chłopiec bez przeszłości.

Książka opowiada o niedalekiej przyszłości. Głównym bohaterem jest Jaś – chłopiec, który nie pamięta kim jest i skąd pochodzi. Jedyne co ma to zdjęcie – najprawdopodobniej swojej rodziny.

Książka spokojna z ciekawym, niejednoznacznym wątkiem. Jeżeli nasz nastolatek lubi elementy Fantasy to na pewno się zakocha się w tej historii. Lekki język i szybkość czytania przyciągnie nawet najbardziej zagorzałego przeciwnika czytania.

Początek powieści jest naprawdę smutny, w niektórych momentach aż popłynęła mi łza, ale dla twardego 15-sto latka nie będzie to problem 🙂 Autor jednak stopniowo pokazuje nam, że nadzieja zawsze istnieje, wzbudza ciekawość, co nie pozwala nam odłożyć książki na bok.

 

 

Książka jest mądra i pouczająca. Po przeczytaniu czuje niedosyt i czekam na kolejną część. Idealna propozycja dla zapracowanego ucznia i odskocznia od realnego świata.

Aby stać się silniejszym, musisz poznać samego siebie, swoje słabości i zalety. Słabości
musisz zniszczyć albo chociaż zmniejszyć, a zalety rozwinąć.

Książka dla nastolatka

Powinna zawierać doskonałą kreacje bohatera i zmusić do przemyśleń i refleksji. To i wiele innych zalet zawiera debiutancka powieść Karola Lipińskiego. Mimo tematyki sci-fi, główny bohater musi zmierzyć się również z normalnymi problemami nastolatka. W szkole jest szykanowany tylko dlatego, że mieszka w ruinach. Chłopiec przekonany jest, że tak musi być, dostosowuje się do obecnej sytuacji. Chłopiec zaczyna rozumieć, że żeby coś zmienić trzeba zacząć pracować i dążyć do wymarzonego celu. Nie poddaje się mimo tego, że jest tylko małym chłopcem.

To właśnie to przesłanie najbardziej mi utkwiło w pamięci po dwóch nocach spędzonych z Jasiem, chętnie przeczytam kolejną część, a także inne książki Karola Lipińskiego.

Znajomość własnych korzeni jest ważna dla każdego, ale powinieneś też wiedzieć, kim chcesz być w przyszłości.

 

Prasa dla maluszka!

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.