Kraina elfów

Dawno, dawno temu, za górami, za lasami, za zielonymi dolinami, mieściła się czarodziejska kraina, kraina Elfów! Zapraszam was na piękną przygodę do kolorowego świata elfów i wróżek!

 

Nie lubię takich książek, ach jak bardzo nie lubię, kiedy piękny tekst jest ozdobiony przepięknymi ilustracjami… nie lubię, gdy nie mam do czego się doczepić. Książka jest debiutem Moniki Smarz, która zgrabnie przenosi nas i nasze dzieci do zaczarowanej historii.

Ilustracje w książce są niezwykłe. Dawno nie miałam przed sobą tak pięknej książki, a do tego skierowanej dla dzieci.  Każda strona pobudza nam wyobraźnię, Rysunki mają w sobie coś z impresjonizmu, jednak muszę stwierdzić, że są one bardziej skierowane do większego czytelnika, nie koniecznie dla małego dziecka. Jednak w zamian za “udziwnione” ilustracje dziecko dostaje na końcu książki malowanki. Samo może pokolorować świat tak jak go widzi.

Kraina elfów – kraina pięknej przygody

Pierwszy raz spotykam się z książką, która nie ma głównego bohatera. Wszyscy bohaterowie są drugorzędni, a na pierwszy plan przesuwa się barwność krainy. Bohaterowie są grzecznymi dziećmi, tak grzecznymi, że dziecko po przeczytaniu tej opowieści zaczyna używać grzecznych słówek: Proszę, dziękuje, przepraszam.

Kraina elfów to miejsce do którego mają szansę dostać się dzieci o dobrym sercu i ciepłym uśmiechu. Elfy ugoszczą, zabawią się i oprowadzą po swoim barwnym świecie. Dziecko poznaje w tym świecie czym jest empatia, wsparcie i przyjaźń.

 

 

Mikołajek. Jedziemy na wakacje!

5 komentarzy

  1. Jestem stara, zostalo mi pewnie malo czasu, nie marnuje go wiec na bzdury. Robie tylko to, co mnie interesuje. I wam, mlodszym, radze to samo. – Iris Apfel

  2. Przyjemnosc zycia jest przyjemnoscia plynaca z cwiczenia duszy; to jest bowiem prawdziwe zycie. – Arystoteles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.