Kraina bez książek! – ROZDANIE

Kraina bez książek – to jedna z nowych i jakże dobrych propozycji dla naszego malucha. Książka opowiada o trójce przyjaciół, którzy wyruszają na poszukiwanie zagubionych egzemplarzy książkowych. Już na początku można zakochać się w bohaterach, którzy dzielnie przenoszą nas w inny, ciekawy świat.

1. Kraina bez książek

Świat bez książek? Jaki by był? Na pewno nie ciekawy! To jedna z nielicznych propozycji dla malucha, która oprócz wspólnego czytania pozwala wciągnąć malucha do świata książek i zaszczepić w nim miłość. Autorka – Martyna Kwiatkowska, którą znamy z bloga pojedztam.pl proponuje nam ciekawą, prostą historyjkę, która porusza wiele kwestii związanych z czytaniem lub też problemem wynikającym z unikania czytania. Młodzi bohaterowie próbują zrozumieć niechęć do obcowania z książkami i znaleźć sposób na przekonanie do nich tych, którzy ksiązek unikają. Doskonała lektura do wspólnego czytania dorosłego z dzieckiem, zwracająca uwagę na rolę opowieści w życiu człowieka.

 

Jako, że od razu polubiłam bohaterów Kraina bez książek, to poczułam niedosyt, który szybko minął., ponieważ  wszyscy bohaterowie pojawiają się w następnych częściach:

2. Kraina dzielnych obozowiczów

Część ta porusza problem związany z pierwszymi samodzielnymi wyjazdami maluchów. Pokazuje im jak można czerpać przyjemność z wyjazdów i przetrwać rozłąkę.

3. Kraina zrealizowanych marzeń

Nie wiem czemu, ale to właśnie ta część najbardziej pobudziła moją wyobraźnię. Trzej przyjaciele – Dorcia, Tadek i Maciek pokazują jak ważne są marzenia i dążenie by się je spełniło.

4. Kraina spadającej gwiazy

Bohatetrowie poznają nową koleżankę i jednocześnie przygotowywują się do świąt. Część, którą warto przeczytać właśnie w okresie Świąt Bożego Narodzenia.

 

Opowiadania czyta się lekko i przyjemnie. Ilustracje wykonane akwarelami przez oddają charakter książkom oraz  świetnie się z nimi komponują.  Prosta i nie złożona fabuła pozwala dziecku wyciągnąć wnioski z przeczytanej książeczki. Styl pisania odpowiada mi, ale także mojej Małej, a to właśnie ona powinna być  głównym krytykiem tych opowiadań. Z przyjemnością sięgała po kolejną część i wiem na pewno, że za kilka dni przeczytamy je kolejny raz!

 

Za egzemplarze szczególnie chciałabym podziękować autorce – Martynie Kwiatkowskiej! Nie tylko za ksiażeczki, ale za mądre dedykacje dla mojej Melanii oraz za możliwość zorganizowania  rozdania dla moich czytelników.

 

Rozdanie książkowe

Martyna Kwiatkowska podzieliła się ze mną również malowanką z obrazkami z pierwszej części książki, którą przekażemy dla moich czytelników.
Co należy zrobić?

1. Obserwować naszego FB:

Naprawdenienazarty

2. Subskrybować naszego bloga.

rozdanie

15 maja wylosuję jedną osobę, której prześlę nagrodę.

 

Wszystkie książeczki możecie nabyć na:

Sklep

To ja tutaj rządzę!

7 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.