gry na impreze, wsiąść do pociągu

Kolejne gry na imprezę!

Już chyba stało się tradycją, że co jakiś czas proponuje nowe planszówki! I tym razem będą to gry dla nas! Dorosłych, którzy mają chwilę czasu! Pierwsza gra, niestety zajmuje troszkę więcej czasu niż poprzednie – Wsiąść do pociągu idealna gra na imprezę! Kolejna Jungle Speed dla troszkę starszych dzieci i w sumie też dla nas 🙂

Niestety coraz mniej czasu mamy dla siebie, ale wieczory są takie długie, a Melusia chodzi spać już o 20:00. Wszystko wskazuje na to, że znowu czas zagrać w nowe gry, oczywiście od firmy Rebel! Jak już wspomniałam zaczynamy od Pociągu.

Wsiąść do pociągu.

Nieco bardziej skomplikowane niż poprzednie polecane przeze mnie i nieco droższa bo kosztuje, aż 169 zł. Jednak uważam, że warto. Celem gry jest zbieranie serii kolorów wagonów, by układać po kolei połączenia pomiędzy miastami, co ma na celu ułożenie tras, które wylosowaliśmy na początku rozgrywki. Za każde połączenie między miastami oraz ułożenie tras otrzymujemy punkty zwycięstwa.

wsiąść do pociągu

Niestety oboje z mężem stwierdzamy po kilku rozgrywek, że zdecydowanie gra jest fajniejsza przy większej ilości osób, czyli gra na imprezę. Chociaż pewnie nadaję się również do rozgrywek rodzinnych z nastolatkami. Mimo wszystko super spędzony czas, ale osobiście do gustu przypadła mi kolejna gra.

Jungle Speed gra zręcznościowa!

Nigdy wcześniej nie grałam  grę zręcznościową! A teraz jestem na świeżo po rozgrywce! Mnóstwo śmiechu i zabawy. No cóż… są nawet rany wojenne… na rękach mojego męża. Jednak następnym razem będę miała krótkie paznokcie. Uwielbiam w to grać!

Zasady gry: Siadamy w kole wokół drewnianego totemu, każdy dostaje zestaw kart rewersem do góry, a następnie zgodnie z zegarem, po kolei je odsłaniamy. Jeśli w danym momencie będą odkryte jednocześnie dwa identyczne z kształtu symbole, wtedy rozpoczyna się pojedynek tych dwóch graczy- trzeba po prostu złapać totem szybciej od przeciwnika.

Gra przeznaczona dla małych i dużych! Już nie mogę się doczekać, żeby zagrać kolejny raz! Tyle śmiechu i zabawy za jedyne 70 zł! Polecam serdecznie!

Pograjmy razem. Gry planszowe dla dorosłych.

Jedna myśli w temacie “Kolejne gry na imprezę!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.