Kobiety, które myślą za dużo

Kobiety, które myślą za dużo. Jak uwolnić się od nadmiernego myślenia i odzyskać swoje życie? To najnowsze propozycja, którą dostałam od Taniej Książki. Czytając ją od samego początku miałam wrażenie, że jest ona o mnie. Zrozumiałam, że mam tendencję do chorobliwego martwienia się na zapas, rozpamiętywania swoich porażek, katowania się negatywnymi emocjami, analizowania setek alternatywnych scenariuszy, które tak naprawdę nigdy nie miały miejsca…

Dzięki tej książce wiem, że należy w życiu coś zmienić, że analizowanie i rozpamiętywanie do niczego nie prowadzi, jedynie do niepotrzebnych nerwów.

Rzadko sięgam po poradniki i tym razem zastanawiałam się, czy ją doczytam do końca. Jednak ten poradnik jest inny, pomaga zrozumieć pewne rzeczy a do tego napisany prostym językiem. Przykłady błędów, które popełniamy pozwalają nam znaleźć podobne historie z naszego życia i przeanalizować błędy jaki popełniliśmy.

Kobiety które myślą za dużo – pomoc z natłokiem myśli

Z poradnika dowiesz się:

  • czemu nadmierne myślenie o kłopotach się nie opłaca?
  • dlaczego spędzamy mnóstwo czasu na bezowocnym roztrząsaniu przeszłych zdarzeń?
  • co powoduje, że spędzamy godziny na nieproduktywnym myśleniu?
  • jak przestać nadmiernie martwić się o dzieci, partnera, rodziców?
  • jak uwolnić się od niekończących się przemyśleń i unikać w przyszłości podobnych pułapek?
  • jak spróbować ustabilizować swoje życie?

Nie jest to poradnik, który nie zostawi w nas śladu. Napisany jest przez profesora Wydziału Psychologii Susan Nolen-Hoeksema, która zajmuje się depresjami i regulacjami nastroju. Każda z porad jest rzeczowa, napisana prostym językiem i bez problemu może dotrzeć do każdej z nas! Daje nam szanse na zmianę, a natłoki myślowe to nie jest normalna sprawa, a prowadzi do nerwic i depresji. Pogłębianie nadmiernych myśli i analiza każdej sytuacji, każdego słowa doprowadza do stopniowego spadania w dół… w otchłań poważnej choroby.

 

Galeria okno

 

Kobiety, które myślą za dużo. Jak uwolnić się od nadmiernego myślenia i odzyskać swoje życie? Jest poradnikiem skierowanym dla kobiet, które borykają się z nadmiernym rozpamiętywaniem, ale również dla mężczyzn, którzy poniekąd mogą zrozumieć chociaż w małym stopniu kobiety!

 

Zimna S

 

5 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.