Klocki dla maluszka Plus-Plus

Jak tylko otrzymałam propozycje zrecenzowania klocki dla maluszka Plus-Plus ucieszyłam się! Jesteśmy właśnie na etapie rozwoju motoryki małej i układania klocków oraz najprostszych dwu dwuelementowych puzzli!

Na opakowaniu klocków wiek 1-5 lat! Co mnie bardzo ucieszyło,bo wiedziałam, że moja Żabka na pewno sobie z nimi poradzi, jednak chyba coś poszło nie tak

Klocki dla malucha Plus-Plus!

Otrzymałam pudełko w którym znajduje się 50 klocków za nie bagatela tylko 69,99 !! Cena powala na kolana, pewnie gdybym sama miała sobie je kupić wybrałabym coś innego.  Ale ok, propozycja recenzji – zazwyczaj jestem na tak. Przeczytałam opis – klocki dla malucha w kształcie +! Super, już dawno chciałam zainwestować w klocki wafle, więc te pewnie będą podobne.

klocki dla malucha

I tak, kształt jest podobny, tylko rozczarowanie wielkością. Klocki są małe jak dla takiego malucha! Oczywiście nie da rady ich połknąć ale wymagają dużej precyzji by je połączyć i niezwykłej wyobraźni by stworzyć coś sensownego.

Nie wiem jak wyglądają klocki Plus-Plus dla starszych dzieci, ale ewidentnie te nadają się dla dobrze rozwiniętej 5-latki! Szkoda, bo byłby fajny prezent dla malucha!

 

Ostatecznie jednak nie chce być krytyczna, szczerze klocki podobają się… ale mi i mężowi. Chętnie wieczorami lepimy coś śmiesznego, a ostatnio udało nam się stworzyć nawet choinkę. Super zabawka dla starszaków, a nawet dla nastolatków, którzy chętnie podejmą wyzwanie stworzenia kosmicznego potwora w kolorze zielonym 😛

Jakie klocki dla maluszka?

Mimo plusów jakie mają klocki plus plus, to jednak nie nadają się dla mojego maluszka!

Klocki dla dziecka dwu letniego powinny być przede wszystkim większe i poręczniejsze. Małe elementy i ciężkość zapinania klocków demotywuje maluszka do zabawy nimi. Małe rączki mają problem z uchwyceniem elementów, a do tego mają problem ze złożeniem dwóch do kupy! Zdecydowanie polecam jako wybór dla co najmniej 5 letniego dziecka.

 

No i niestety mnie osobiście odstrasza cena…. ale jako pomysł i wykonanie na prawdę super! Możesz zbudować wszystko 🙂


 

Domki z papieru

Jedna myśli w temacie “Klocki dla maluszka Plus-Plus

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.