Każdy może zostać …

Jak byłam mała chciałam zostać wróżką… a później weterynarzem, a później księgową, a później lekarzem…. Małe dzieci mają różne marzenia, mimo, że nie do końca rozumieją, czym jest dany zawód, jakie są w nim problemy i co trzeba będzie robić. Na pomoc w odpowiedzi na te pytania po raz kolejny przychodzi Wydawnictwo Dragon.

Już miałam okazję zapoznać się z pierwszą częścią książek dotyczących zawodów – weterynarza:

krowa

Tym razem do moich rąk trafiły kolejne dwie części:

1. Zawód –  lekarz

Skąd lekarz wie jak leczyć?

Myślę, że mało kto w dzieciństwie nie chciał być lekarzem! Każde dziecko bawiło się w szpital i leczyło swoje pluszaki. Dla nieco starszych dzieci, które już wyrosły w zabawę w szpital, lub tych które chciałyby trochę wyautentycznić zabawę mam propozycję:

Skąd lekarz wie jak leczyć?

Książka zawiera w sobie ponad 30 pytań związanych z zawodem lekarza, a odpowiedzi w nich zawarte napisane są w sposób ciekawy dla malucha, ale także dla rodzica. Myślę, że książka również zmotywuje dzieci do nauki, poznawania i odkrywania świata, ponieważ pokazuje dzieciakom co zrobić by zostać lekarzem.

 

2. Zawód – Pilot

To już bardziej dla chłopców, którzy od małego chcą zostać policjantami, żołnierzami i pilotami.

Czy każdy może zostać pilotem?

Co ciekawe na okładce oraz wewnątrz książki mamy wiele obrazków kobiet, więc na pewno i dziewczynki skorzystają z tej książki. Zabawne ilustracje, które są idelnie skondensowane z tekstem stanowią ciekawe podłoże do rozbudzania wyobraźni. Książki z serii o zawodach mogą stanowić podłoże do rozwijania zainteresowań. Dziecko zaczynie na pewno dostrzegać nie tylko same pozytywne strony bycia dorosłym, ponieważ książki ukazują również trudności napotykane w pracy.

 

ROZDANIE
Ostatnio obiecałam, więc jest!

Mam dla was od Wydawnictwa Dragon, dwa egzemplarze ksiażek:

1. Skąd lekarz wie, jak leczyć?

2. Czy każdy może zostać pilotem?

Co należy zrobić:

1. Subskrybować mojego bloga!

2. Obserwować mojego FB:

24 maja ogłoszę wyniki.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.