Już niedługo święta!

Już niedługo święta i nadszedł czas by wprowadzić się w nastrój świąteczny! Tym razem TaniaKsiążka obdarowała mnie świąteczną książką – Gorące dochodzenie! Jest to sympatyczna historia o miłości oprawiona świątecznym tłem. Gorące dochodzenie jest połączeniem romansu biurowego z wątkiem kryminalistycznym.

 

Romans z zagadką w tle 🙂 Maisy główna bohaterka jest reasercherką w biurze detektywistycznym.  Pomaga doświadczonym detektywom w zbieraniu informacji i rozwiązywaniu zagadek.  Na przyjęciu świątecznym podchodzi do gburowatego Camerona, który jest najlepszym detektywem w tej samej firmie. To właśnie przyjęcie jest początkiem miłości głównych bohaterów.

Gorące dochodzenie jest pierwszą świąteczną książką w tym roku i odebrałam ją bardzo pozytywnie. Bohaterowie chociaż różni od pierwszych stron budzą sympatię, a święta w tle nie są nachalne. Na ogół opanowują one całą książkę, a w tym przypadku są one tylko dodatkiem do sprawy detektywistycznej.

Fajnym elementem poruszonym w książce są relacje “koleżeńskie” w pracy, które drastycznie zmieniają się pod wpływem awansu głównej bohaterki. Pokazana jest zazdrość i niechęć do pracowników wyższej rangi i nachalne komentowanie innych pracowników.

 

Gorące dochodzenie – wprowadzenie w świąteczny nastrój.

Nigdy nie przepadałam za świątecznymi książkami, jednak romans Cosway Gorące Dochodzenie zmienił moje podejście do takich historii. Przyjemna, sympatyczna opowieść z ciekawym pomysłem napisana lekkim i poczytnym językiem.

Pierwszy raz spotkałam się z książką L.H. Cosway, ale mam nadzieje, że będę miała możliwość poznania kolejnych książek tej autorki.

Jedyną rzeczą, do której mogę się doczepić do mała dynamika wątku kryminalnego i ogromna ilość pobocznych bohaterów, którzy tak na prawdę nie wprowadziły nic do powieści. Jednak jeżeli szukasz książki na zimowy wieczór, serdecznie polecam.

 

Kobiety, które myślą za dużo

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.