Jękołak

Długo czekałam z wpisem o tej książce, ponieważ wywarła na mnie ogromne wrażenie. Już same ilustracje ukazują, że Jękołak to książka trochę inna od tych proponowanych nam przez największe wydawnictwa.

Jękołak dostałam od @Wydawnictwo Kurza Stopka, która w swojej ofercie ma wiele nietuzinkowych książek dla dzieci.  W książce przedstawiona jest historia chłopca, który wiecznie jęczy, nic mu się nie podoba, ciągle chce decydować o wszystkim. Jednak pewnego dnia po przedszkolu udaje się pobawić w chowanego w parku razem z mamą i starszą siostrą. Nagle jęki milkną i chłopiec znika…. Kiedy siostra płakać ze strachu o brata, także nagle znika… Gdzie są dzieci?

 

 

Dzieci trafiają do mrocznej krainy, pełnej magii. Razem z dwójką rodzeństwa i ich przygodami pokazujemy maluchom co w życiu jest ważne. Ważna jest wiara w siebie i chęć działania. Razem z uśmiechem na twarzy i pogodą ducha dzieci odnajdują drogę do domu i pokonują tytułowego Jękołaka.

 

 

Nie dawno pisałam projekt dotyczący ilustracji w książkach dla dzieci. To właśnie one budują w nich poczucie estetyki i pozwalają na szybki zrozumienie treści. W tym przypadku ilustrację są zgoła inne. Mam wrażenie, że malowało je małe dziecko, dzięki czemu opowieść staje się bardziej realistyczna. Użycie kolorów ciemnych i mrocznych dodaje grozy całej powieści. A ja do teraz się zastanawiam, czy one mi się podobają czy nie… Niewątpliwie dzieci są nimi zachwycone…

Książki dopasowane do potrzeb malucha

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.