Impreza dla gracza! Majówkowe granie! :)

Staliśmy się graczami 🙂 Fajnie jest czasem posiedzieć z grupą znajomych i pograć w planszówki. Już wcześniej polecałam dwie gry, a dzisiaj następne: bardziej imprezowa oraz do samodzielnej gry. Zapraszam na imprezę dla gracza.

Majówka to czas grilla i wspólnych posiadówek. Niestety w tym roku z wyjątkowo burzliwą pogodą, ale mimo wszystko Mańka wylądowała u teściów, a na naszej działce dawni znajomi. Jak przystało na znajomych, których nie widzieliśmy kilka lat rozmowa się nie kleiła, a atmosfera była po prostu nudna. Siedzieliśmy z piwkiem w ręku patrząc na siebie, a ja byłam wyjątkowo zdenerwowana pierwszą nocą bez Mańki przy mnie. Musieliśmy jakoś to rozkręcić i na pomoc przyszła nam gra 🙂 Tak wieczór zakończył się jako impreza dla gracza.

Palce w pralce Cat stax
Palce w pralce Cat stax

Impreza dla gracza! Palce w pralce!

Gra towarzyska, czym więcej graczy tym fajniej 🙂 Chyba nie ma osoby, która nie zna piosenki We Will Rock You? Po przeczytaniu tytułu każdy już ją sobie śpiewa, albo wyklaskuje w głowie rytm. Właśnie ten rytm potrzebny nam jest do gry. Zaczynamy zabawę dwa klaśnięcia o uda, jedno klaśnięcie dłońmi. Każdy z nas ma przed sobą jedną kartę ze znakiem.Zaczyna pierwszy zawodnik – dwa klaśnięcia w kolano, jeden znak z karty którą ma przed sobą i przekazują kolejkę dalej – wywołując innych graczy ich gestami. Wywołany gracz musi odpowiedzieć swoim gestem i przekazać kolejkę do kolejnej, wybranej osoby. I tak bawimy się cały wieczór, śmiejąc się i pijąc piwko 🙂

Trzęsienie ziemi, palce w pralce

 

Impreza dla gracza skończyła się mocnym kacem i brakiem możliwości opiekowania się Manieczką, która dalej została u teściów, a my leczyliśmy kaca. No cóż… chętnie powtórzę taką imprezą.

 

Cat stax – cicho i samotnie.

A teraz trochę o czymś innym. Dobrą alternatywą dla książek, które pochłaniam masowe, w momencie gdy Mańka śpi jest gra planszowa/karciana w którą można grać samodzielnie. To takie istnieją? Tak firma Rebel mi taką sprezentowała.

Cat stax impreza dla gracza

A więc układam jak szalona coraz to trudniejsze zadania na kartach do gry. Super sprawa, na popołudniowe drzemki Mańki. Można odciążyć umysł wszelkimi problemami i zająć myśli, a przede wszystkim zabić nudę.

Serdecznie polecam i dziękuje:

Rebel

Pograjmy razem. Gry planszowe dla dorosłych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.