IGŁA W SERCU

Nigdy nie byłam fankom książek typowo medycznych, ale nigdy też nie dawałam im szans. Tym razem w moje ręce trafiła Igła w sercu. Zapiski z oddziału ratunkowego. Książka napisana przez Frank’a Huleya – lekarza medycyny ratunkowej z Nowego Meksyku.

Igła w Sercu to nie jest przyjemna książka. Porusza ona tematy bezradności, szczęścia i umierania. Opisuje prawdziwe historie z którymi boryka się lekarz ratunkowy. Wyraziste i przejmujące opisy to dla nich warto sięgnąć po tą książkę.  Znajdziemy w niej historię smutne, niepojęte a czasem nawet drażliwe. Czasami lubimy osobę opowiadającą, a czasem mamy jej dość. Ale przez całą książkę jej nie oceniamy. Patrzymy na medycynę ratunkową oczami lekarza, człowieka, który również przeżywa tragedię wraz ze swoimi pacjentami.

Autor podaje przykłady ze swojego życia zawodowego, spotykając się na co dzień z tragediami ludzkimi, sam przeżywa wewnętrzne rozterki. Nie wątpliwie jest to książka, która nas czegoś uczy – szacunku dla wszystkich i zaniechania oceniania. Książka pokazuje nam od “kuchni” życie medyków. Igła w Sercu, Zapiski z oddziału ratunkowego czasem porusza, a czasem czytanie jej się dłuży.

Niewątpliwie literatura medyczna nie jest dla każdego. Mnie w 100% nie kupiła. Mimo fascynujących opisów, pełnych akcji czułam przesyt tematem medycznym. Dla mnie zdecydowanie za ciężka, ale pewnie miłośnik tematyki medycznej będzie zachwycony.  Również w tej dziedzinie pomoże nam Tania Książka i jej reportaże.

 

Winny

Jeden komentarz do “IGŁA W SERCU

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.