kaczki do kąpieli

Gumowe kaczki do kąpieli!

Któż ich nie ma w domu! Kaczki do kąpieli są piękne, różnorodne i świetnie pływają w malutkich wanienkach, a w tych kaczuszkach w śmiesznych czapeczkach…. siedlisko groźnych bakterii!

Niedoinformowani, popełniają błędy! Moja Manieczka ma dwie kaczuszki z jedną kąpała się od urodzenia, co było rzeczą naturalną dla wszystkich. Właśnie po to kupujemy kaczuszki by umiliły chwile kąpieli. Ta nieśiwadomość nas nie boli, ale może być groźna dla naszych dzieci!

Co kryje w sobie kaczuszka?

Każda kaczuszk by świetnie pływać ma w sobie dziurkę, do której często wpada woda. Naciskają ją dzieci i chlapią się nią jak fontanna.

Gąbka kuchenna jest siedliskiem bakterii, wszyscy to wiemy, nie jesteśmy w stanie odcisnąć jej do końca, gromadzi wodę, po jakimś czasie zaczyna brzydko pachnieć. Wymieniamy ją często, albo w ogóle z niej rezygnujemy.

Gąbki do kąpieli… Czy ktoś jeszcze używa tego siedliska bakterii? Bo u nas w domu ich nie ma….

No a kaczka jest przecież gumowa…a w środku grzyby i pleśnie! Coś okropnego! Proponuje użytkownikom takich kaczek poświęcić jedną i zajrzeć do środka. Ja żałuję, że tego nie zrobiłam. Używałam jej do momentu odzyskania świadomości i wylądowała do kosza!

 

Alternatywa dla kaczki do kąpieli?

Moje dziecko uwielbia kąpiele. Te szybki w prysznicowym brodzik i te długie w swojej wanience. W ciepłe popołudnia Maniusia uwielbiała baseniki i moczenie się w nich. Ale wiem, że wasze dzieci nie znoszą wody. Pamiętam mojego brata jak był mały jakie urządzał sceny rozpaczy gdy miał się kąpać. Na pomoc zawsze przychodziły kaczki i inne pływające zabawki! Teraz “świat idzie z postępem” jak mawia moja mama i już wiemy co mogą nam zrobić te niewidoczne żyjątka w kaczuszce. Dlatego coraz częściej szukam alternatyw do różnych niekoniecznie bezpiecznych zabawek.

Na pomoc przychodzi nam niezawodne już dla mnie wydawnictwo, o którym pisałam już wiele razy.

 

Tak, dobrze widzicie moja Manieczka kąpie się z książeczką. Oczywiście musi być ona przeznaczona do kąpieli i posiadać odpowiednie kartki. Ale książeczka, którą widzicie jest magiczna…. Gdy jest sucha ma białe obrazki a tylko gdy ląduje w wodzie zamienia się w magiczną kolorową bajeczkę z bajkami!

 

ksi,ążeczki bajeczki

 

 

Fenomenalne bajki dla maluszków – Peppa!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.