Droga na szczyt

Droga na szczyt to moje drugie spotkanie z autorką Eweliną Dobosz. Poznałam ją w książce “Niegrzeczne Święta”. Już sam początek książki wprowadza nas w nieco filozoficzny nastrój i pozwala oczekiwać od niej więcej niż samego erotyku.

“Każdy ma swój Mont Everest…” niewątpliwie początkowy cytat pozwala każdemu głębiej zastanowić się nad swoim istnieniem. Dla głównych bohaterów Mont Everestem, było nie tylko zdobycie góry, ale także próba zakończenia i pożegnania się z przeszłością. Jesteśmy świadkiem, a czasem nawet przez genialne opisy mamy wrażenie, że sami zdobywamy dach świata.

Droga na szczyt

Książka opisuje szczegółowo przeżycia bohaterów, którzy próbują zdobyć ośmiotysięcznik. Mimo, że daleko mi do gór i zdecydowanie wybieram plażę i jej uroki, książka w sposób delikatny ukazuje ich piękno. Cudownie przenosi nas w uroki gór i ich niebezpieczne piękno. Z wygodnego fotela dzięki opisom, możemy zobaczyć Mont Everest i przeżyć długą ciężką wspinaczkę.

Jednak mimo ciekawego wątku głównego  obserwujemy niesamowite kreacje głównych bohaterów. Utożsamiamy się z ich przeżyciami i obserwujemy pojawienie się nowego uczucia. Zmysłowość jest świetnie splatana z poczuciem wyczerpania, bólem i strachem. Nasycenie książki emocjami wywołuje w nas niesamowitą dawkę przeżyć, które w niektórych momentach kończą się łzami.

Wspinaczka i  zdobycie góry jest tłem do rodzącej się miłości. Droga na szczyt napisana jest w sposób bardzo dobry, pozwala nam przenieś się w góry. Nowa propozycja od Taniej Książki niewątpliwie przypadł mi do gustu. Styl autorki (mimo wcześniejszego rozczarowania) w tej książce przypadł mi do gustu. Nie znajdziemy w niej długich monotonnych opisów czy bez sensownych dialogów. Wszystko trafione jest w punkt, dzięki czemu chętnie poznam inną twórczość Eweliny Dobosz. Warto przeczytać tą książkę nawet by odkryć jej zakończenie.

 

Serdecznie Polecam 🙂

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.