Dolina Muminków

Dolina Muminków. Zabawy Muminków. Ruchome obrazki. @harperkids_polska tym razem proponuje nam książkę z moimi ulubionymi bohaterami – Muminkami.

 

Muminki są istotami podobnymi do troli, mieszanką dwunożnych hipopotamów, zamieszkujących dolinę gdzieś w Finlandii. Twórcą tych śmiesznych potworków dla dzieci jest Tove Jansson, oraz jej brat Lars Jansson. Początkowo powstało dziewięć książek z Muminkami i dwadzieścia dwa komiksy. Pierwsza część książki została opublikowana w 1945 roku i od tamtego czasu bawi nieustannie wszystkie dzieci. Nic więc dziwnego, że powstają kolejne propozycje książkowe pełne zabawnych przygód z Muminkami.

Dolina Muminków

Historie z Muminkami doczekały się ekranizacji, które pokochały miliony dzieci. Dzisiaj nieco mniej popularne bajki nadal ukochane są przez maluchów i ich rodziców. Ja swoją córkę w świat Muminków wprowadziłam za sprawą książek Muminki. Bardzo ważne sprawy. Jednak ostatnio nasza wspólna biblioteczka została uzupełniona o książkę z ruchomymi obrazkami. Jest to pięknie wydana opowieść, która zachwyci maluchów nie tylko słowem pisanym. Ruchome elementy pozwalają dziecku odkryć jeszcze więcej, a ćwiczenie małymi rączkami wspomaga rozwój motoryki małej! Uwielbiam tą książkę!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.