Czytam sobie

Czytam sobie jest nową serią od wydawnictwa harperkids_polska skierowaną dla dzieci rozpoczynających z przygodą czytelniczą. Jest to trzypoziomowy program wspierający naukę czytania.

 

 

Pierwsza część, skierowana do około 5-cio letnich czytelników opowiada legendę o Warsie i Sawie. Napisana prostym językiem historia powstania Warszawy na pewno zaciekawi każdego malucha. Druga część przenosi nas w świat kosmosu. Książka oprócz szlifowania czytania maluchów zachęca do poznawania świata i zagadek kosmosu. Zdania w tej części są już dłuższe, oraz pojawiają się proste dialogi.

Trzeci poziom serii Czytam sobie przeznaczony dla dzieci, które już czytają samodzielnie. Duża czcionka ułatwia czytanie maluchom, a słowa trudne  zaznaczono gwiazdką. Wyjaśnienie trudnych słów znajduje się w alfabetycznym słowniczku na końcu książki. Tym razem historia toczy się w szkole do której tęsknią i którą kochają wszystkie dzieci. Oprócz umiejętności czytania dzieciaki łatwiej będą miały oswoić się z nową zbliżającą się zmianą – pójściem do szkoły.

Czytam sobie

Czytam sobie zdecydowanie trafił w moje gusta! Niezwykłe, jednak proste historię na pewno rozkochają dzieciaków w czytelnictwie. Czekam z niecierpliwością na kolejne części!

 

Mali Książkożercy!

Jedna myśli w temacie “Czytam sobie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.