Co wybrać jaką pierwszą zabawkę dla dziecka?

Obecnie, rodzice mogą wybierać spośród szerokiej gamy zabawek dla dzieci. O ile wybór odpowiedniej propozycji dla kilkuletniej pociechy nie powinien stanowić kłopotu, o tyle zabawka dla niemowlaka powinna ściśle odpowiadać jego potrzebom. Dobrym rozwiązaniem w tym zakresie okażą się zabawki dla dzieci o intensywnych barwach, które w doskonały sposób przyciągają wzrok maluchów, pozwalając im ćwiczyć oczy już od pierwszych dni życia.

Nasza pierwsza zabawka dla dziecka

Pierwszą zabawką jaka zagościła w naszym domu była karuzela do łóżeczka. Postawiliśmy na karuzele z Fisher Price. Był to strzał w 10! Mańka ma już 5 miesięcy, a do dzisiaj zafascynowana jest latającymi misiami!

Karuzela to zabawka dla dziecka, która niestety nie służy nam jako tzw. usypiacz, lecz jako wypełniacza czasu podczas przygotowywania obiadu. Wiem, że potrafi zająć ją nawet na pół godziny. Różnorodne piosenki śpiewane w języku polskim uspakajają małą. Latające gwiazdki z projektora są dla niej czymś ciekawym. A co najważniejsze, wydobywane dźwięki nie przyprawiają dorosłych o migrenę.

Słyszałam kiedyś opinię, że karuzele do łóżeczka nie są dobrym pomysłem, gdyż małe dziecko nie przekręca główki w obie strony i powodują zeza. Żeby zapobiec takiej sytuacji, nasza karuzela jest przykręcona na środku łóżeczka, a Mańka (choć wysoka jakby miała 9 miesięcy) jest jeszcze na tyle mała, że możemy ją układać do zabawy raz w jedną a raz w drugą stronę. Wydaje mi się, że jedynie długotrwałe obserwowanie karuzeli mogłoby przynieść negatywne skutki.

Serdecznie polecam od pierwszego dnia! Cena karuzeli do łóżeczka to około 130 zł. Uważam jednak, że można znaleźć inne, równie ciekawe karuzele w tańszej cenie, które też zachwycą nasze maleństwo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.